Partnerzy portalu

Wrocław: Dodatkowe połączenia tramwajowe i autobusowe oraz zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach

  • PAP
  • 29 października 2021 - 11:15
Osiem specjalnych linii tramwajowych i siedem specjalnych linii autobusowych oraz zmiany w organizacji ruchu w obrębie cmentarzy – to niektóre ze zmian wprowadzonych we Wrocławiu, aby zapewnić mieszkańcom optymalne warunki dotarcia do nekropolii.

W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych pierwsze specjalne autobusy i tramwaje pojawiły się na ulicach stolicy Dolnego Śląska już 23 października. "Wrocławianie ze specjalnej komunikacji w okresie Wszystkich Świętych będą mogli korzystać aż do 2 listopada, od 30 października do 1 listopada na ulicach miasta pojawi się aż osiem specjalnych linii tramwajowych i siedem specjalnych linii autobusowych, co oznacza, że na przystankach przy cmentarzach Osobowickim i Grabiszyńskim pojazdy komunikacji miejskiej będą pojawiać się z częstotliwością jednej minuty" - powiedział Adam Więcek z Biura Zrównoważonej Mobilności wrocławskie magistratu.

Prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder podkreślił, że harmonogram praca remontowych i budowlanych na wrocławskich torowiska został tak ułożony, aby część inwestycji zakończyła się przed 1 listopada. Na części inwestycji w okresie Wszystkich Świętych zaplanowano przerwy. "Dotyczy to prac w ulicach Mikołaja, Ruskiej oraz skrzyżowania Kazimierza Wielkiego z Widok. Dzięki temu ułatwimy transport do cmentarzy pasażerom i kierowcom" - dodał Balawajder.

W związku ze wzmożonym ruchem w rejonie wrocławskich cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych wprowadzano zmiany w organizacji ruchu, które mają ułatwić dojazd, parkowanie i ruchu pieszych. "Zmiany polegają głównie na ograniczeniu parkowania pojazdów w obrębie cmentarzy, jednak 31 października i 1 listopada czekają nas także wyłączenia z ruchu kołowego poszczególnych ulic - z wyjątkiem komunikacji zbiorowej i TAXI" - powiedział Andrzej Brzoza, zastępca dyrektora Wydział Inżynierii Miejskiej wrocławskiego magistratu.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!