Partnerzy portalu

Wrocław: Kongres Nowej Lewicy wybrał dolnośląskie władze regionalne

  • PAP
  • 23 października 2021 - 15:32
Poseł Krzysztof Śmiszek oraz Arkadiusz Sikora zostali współprzewodniczącymi Nowej Lewicy w regionie dolnośląskim. Kongres regionalny ma też wybrać wiceprzewodniczących oraz regionalnego sekretarza partii.

W sobotę na konferencji prasowej w trakcie kongresu regionalnego Nowej Lewicy na Dolnym Śląsku poinformowano, że na współprzewodniczących partii w regionie uczestnicy zebrania wybrali posła Krzysztofa Śmiszka oraz działacza SLD Arkadiusza Sikorę.

Śmiszek zapowiedział, że pod jego sterem Nowa Lewica w regionie jeszcze mocniej zajmie się kwestiami równościowymi, społecznymi i samorządowymi.

"Przed dolnośląską Nową Lewicą jest bardzo wiele wyzwań, bo to my będziemy pokazywać innym regionom, innym województwom, jak walczyć o władzę, jak promować lewicowe wartości. A do zrobienia jest bardzo wiele" - mówił Śmiszek.

Sikora podkreślił, że podstawowym celem, jaki sobie stawia, jest zdobycie mandatów radnych wojewódzkich i rządzenie lub współrządzenie od 2023 roku Dolnym Śląskiem.

"Wspieramy też prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka i będziemy też dalej wspierać, jeśli on będzie nadal realizował lewicowy program" - powiedział Sikora.

Przypomniał, że Nowa Lewica ma na Dolnym Śląsku dwóch lewicowych prezydentów rodem z SLD Beatę Moskal-Słaniewską w Świdnicy oraz Rafaela Rokaszewicza w Głogowie, ale ambicje partii są znacznie większe.

W kongresie wzięli udział współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń i Włodzimierz Czarzasty. Kongres dolnośląski był pierwszym regionalnym, kolejny odbędzie się w Zielonej Górze.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!