Partnerzy portalu

Wrocław: Marta Mazurek laureatką Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki

  • PAP
  • 19 czerwca 2021 - 10:05
Grand Prix 41. Przeglądu Piosenki Aktorskiej (PPA) we Wrocławiu za najlepszy występ wieczoru zdobyła Marta Mazurek, która zwyciężyła w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki. W finale konkursu wzięło udział siedmioro wykonawców.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Koncert finałowy, po którym jury Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki wybrało zwycięzcę, odbył się w piątkowy wieczór we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol.

Marta Mazurek, aktorka filmowa i telewizyjna, znana m.in. z serialu "Wojenne dziewczyny" i filmu "Córki dancingu", zaśpiewała "Balladę o sierotce" Jana Malisza i "The Devil" PJ Harvey w tłumaczeniu Michaliny Olszańskiej. Grającej na fortepianie Mazurek, towarzyszyły Maria Klich na lirze korbowej i Katarzyna Kapela na bębnie. Nagrodę - statuetkę Złotego Tukana i 25 tys. zł. wręczył laureatce prezydent Wrocławia Jacek Sutryk - poinformowała w sobotę PAP rzeczniczka PPA Joanna Kiszkis.

Nagroda specjalna Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za najlepsze wykonanie polskiej piosenki, 10 tys. zł, trafiła w ręce Dominiki Feiglewicz, która obie piosenki wykonała w języku migowym, a towarzyszyła jej Natalia Orkisz.

Artystka została także nagrodzona Tukanem Dziennikarzy, z kolei Tukana Publiczności - nagrodę widzów obecnych na Koncercie Finałowym - otrzymał Piotr Zubek.

Podczas finału Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki wręczono również Nagrodę Niemiecko-Polskiego Towarzystwa Kulturalnego Polonica w wysokości 4 tys. zł, którą, wraz z zaproszeniem do udziału w Festiwalu Rock & Chanson w Kolonii, otrzymała Monika Zapaśnik.

Statuetkę Tukana Off i 6 tys. zł otrzymał spektakl "Najczęściej zadawane pytania. Rewia Drag Queen" w reżyserii Piotra Soroki, za dekonstrukcję piosenki aktorskiej. Wyróżnienie i 4 tys. zł otrzymał natomiast spektakl "Mury krzyczą albo Uliczna śpiewka" za scenariusz (Magda Drab i Albert Pyśk), reżyserię (Magda Drab) i wykonanie (Albert Pyśk, Rafał Derkacz).

Kapituła im. Aleksandra Bardiniego przyznała w tym roku Dyplom Mistrzowski i statuetkę Tukana Kapituły Ewelinie Adamskiej-Porczyk.

Przegląd Piosenki Aktorskiej potrwa do niedzieli. Jednym z wydarzeń tegorocznej edycji PPA był koncert-spektakl rosyjskiej grupy feministycznej Pussy Riot. Publiczność miała także okazję wysłuchać koncertów m.in holenderskiej wokalistki Kovacs, pochodzącego z Bułgarii performera i wokalisty Ivo Dimcheva oraz Portugalczyka Salvadora Sobrala - laureata konkursu Eurowizji.

W sobotę odbędzie się Koncert Galowy "Wiązanka pieśni miłosnych", który wyreżyseruje w tym roku Jan Klata. Na scenie Teatru Polskiego widzowie będą mogli zobaczyć m.in. Emose Uhunmwangho, Magdę Szczerbowską, Marcina Czarnika i Romana Gancarczyka. Tego dnia na Scenie Ciśnień Teatru Muzycznego Capitol wystąpi także Magdalena Kumorek z autorskim projektem "Madaleine". Festiwal zakończy się w niedzielę spektaklem "Być jak Beata" z Teatru Współczesnego w Szczecinie z utworami Beaty Kozidrak.

Organizatorem Przeglądu jest Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, mecenasem - Miasto Wrocław.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!