Partnerzy portalu

Wrocław: Po raz ósmy ruszyła akcja charytatywna "Paczka dla Lwowiaka"

  • PAP
  • 7 listopada 2021 - 11:22
Już po raz ósmy w okresie przedświątecznym we Wrocławiu organizowana jest akcja charytatywna "Paczka dla Lwowiaka". Zbierana jest m.in. żywność trwała, artykuły higieniczne i środki czystości. Ciężarówka z darami wyruszy do Lwowa i okolic 4 grudnia.

Żywność o długim terminie przydatności, artykuły higieniczne, produkty do dezynfekcji, środki czystości, a także zabawki, czy środki higieniczne dla małych dzieci można dostarczać do 2 grudnia do Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej. Dwa dni później zebrane dary udadzą się w podróż do Lwowa i okolic, gdzie zostaną przekazane m.in. dzieciom z Domowego Hospicjum przy katedrze lwowskiej i podopiecznym Domu Miłosierdzia dla Seniorów w Brzuchowicach.

Do 20 grudnia można również wpłacać datki na konto Fundacji im. Św. Jadwigi z dopiskiem "Pomoc Lwów".

"Wszelkie dary są niezwykle ważne i pożądane. Zebrane pieniądze również. Ale najważniejsza, i równie wzruszająca, jest nasza pamięć o rodakach i nie tylko. O ludziach mieszkających daleko stąd, jednak niezwykle dla nas bliskich" - podkreślił Kazimierz Pabisiak, członek Rady Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej Fundacji im. św. Jadwigi, która jest jednym z organizatorów akcji "Paczka dla Lwowiaka".

Oprócz Fundacji w projekt zaangażowane są także Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Region Dolny Śląsk NSZZ "Solidarność", Urząd Miasta Wrocławia, 1 KS Ślęza Wrocław i straż miejska, która bierze udział w gromadzeniu darów. Akcja odbywa się pod patronatem prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

"Nie tak dawno kraje zachodnie pomagały nam, od pewnego czasu to my możemy jeździć z darami na Wschód. Dlatego zamierzamy podtrzymywać tę tradycję do końca świata i o jeden dzień dłużej" - zadeklarował przewodniczący Klubu Radnych Forum Jacka Sutryka - Wrocław Wspólna Sprawa Jarosław Krauze.

Osoby, które nie będą mogły osobiście dostarczyć swojej przesyłki na ul. Grabiszyńską, mogą skontaktować się z dyżurnym straży miejskiej w dniach 26, 29 i 30 listopada oraz 1 i 2 grudnia pod numerem telefonu 71-370-02-53. Po paczkę przyjedzie wówczas wysłannik straży i przewiezie ją pod właściwy adres.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!