PARTNERZY PORTALU

WUF11 już za miesiąc. Tak Katowice szykują się do Światowego Forum Miejskiego [ZDJĘCIA]

WUF11 już za miesiąc. Tak Katowice szykują się do Światowego Forum Miejskiego [ZDJĘCIA]
Światowe Forum Miejskie (WUF) wystartuje w Katowicach 26 czerwca. Zaglądamy na plac budowy (foto. PTWP)

30 dni - dokładnie tyle dzieli Katowice od tego, by stać się światową stolicą dyskusji poświęconej rozwojowi miast. To wszystko za sprawą Światowego Forum Miejskiego (WUF), które już 26 czerwca rozpocznie się w Katowicach. - Jesteśmy bardzo podekscytowani, bo Forum po raz pierwszy zagości w Europie Środkowo-Wschodniej - mówi Wataru Kawasaki, przedstawiciel UN-Habitat.
  • Światowe Forum Miejskie to największe na świecie wydarzenie poświęcone rozwojowi miast. Tegoroczne hasło forum to „Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości”.
  • Organizatorzy spodziewają się w sumie ponad 15 tysięcy gości z całego świata. WUF11 rozpocznie się 26, a zakończy 30 czerwca 2022 roku.
  • Całe wydarzenie odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W piątek (27 maja) o postępie prac przed Forum mogli się przekonać dziennikarze.

Światowe Forum Miejskie to największe na świecie wydarzenie poświęcone rozwojowi miast. Tegoroczne hasło forum to „Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości”.

Wiceminister Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak podała, że na 30 dni przed wydarzeniem zgłosiło się do niego 7 tys. uczestników z całego świata, w tym ok. 900 z Polski. - Liczę, że do 22 czerwca, do czasu trwania rejestracji, ta liczba będzie większa, bo tak naprawdę spodziewamy się w Katowicach ok. 15 tys. osób - zaznaczyła.

WUF11 rozpocznie się 26, a zakończy 30 czerwca 2022 roku. Zarejestrowanych jest 150 wystawców z całego świata. W Katowicach na blisko ośmiu tysiącach metrów kwadratowych, w specjalnie wybudowanych pawilonach, będą pokazane osiągnięcia miast, państw czy NGO-sów.

By wziąć udział w Światowym Forum Miejskim, nie trzeba być przedstawicielem świata biznesu, nauki czy polityki. Wystarczy do 22 czerwca wypełnić formularz zgłoszeniowy i przejść proces rejestracji.

To pierwszy raz, kiedy Forum zagości w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Przedstawiciel UN-Habitat Wataru Kawasaki podkreślił, że organizacja ta z zadowoleniem obserwuje postępy w przygotowaniu WUF11. Powtórzył, że wydarzenie jest otwarte (po rejestracji) dla wszystkich interesariuszy problematyki miejskiej. Zwrócił uwagę na wzbogacenie programu Forum o problematykę odporności i odbudowy miast - w związku z pandemią COVID-19 i wojną w Ukrainie.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani, bo Forum po raz pierwszy zagości w Europie Środkowo-Wschodniej - mówi Wataru Kawasaki, przedstawiciel UN-Habitat (fot. PTWP) - Jesteśmy bardzo podekscytowani, bo Forum po raz pierwszy zagości w Europie Środkowo-Wschodniej - mówi Wataru Kawasaki, przedstawiciel UN-Habitat (fot. PTWP)

Wydarzenie odbywa się co dwa lata. Pierwsza sesja odbyła się w 2002 roku w Nairobi, stolicy Kenii. Dotychczas forum gościło m.in. w Vancouver, Kuala Lumpur czy Abu Zabi i gromadziło od kilku do nawet 20 tysięcy uczestników z całego świata. Pomysłodawcą i głównym organizatorem WUF jest UN-Habitat, czyli Program Narodów Zjednoczonych ds. Osiedli Ludzkich. 

Wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak, pełnomocnik rządu ds. przygotowania WUF11, zaprosiła dziennikarzy do obejrzenia postępu prac w obiekcie, który już niebawem stanie się centrum globalnej debaty o wyzwaniach współczesnych miast. (fot. PTWP) Wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak, pełnomocnik rządu ds. przygotowania WUF11, zaprosiła dziennikarzy do obejrzenia postępu prac w obiekcie, który już niebawem stanie się centrum globalnej debaty o wyzwaniach współczesnych miast. (fot. PTWP)Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!