Partnerzy portalu

Wybory parlamentarne 2015: 17 komitetów zarejestrowanych

 • pap/pt
 • 5 sierpnia 2015 - 06:19 | Aktualizacja: 5 sierpnia 2015 - 06:24
Jedenaście komitetów partii politycznych i sześć komitetów wyborców zarejestrowała dotąd Państwowa Komisja Wyborcza.

Do tej pory PKW zarejestrowała komitety: Platforma Obywatelska (komitet partii), Ruch Społeczny RP (komitet wyborców), PSL (komitet partii), Demokracja Bezpośrednia Obywatele Decydują (komitet partii), Związku Słowiańskiego (komitet partii), Narodowego Odrodzenia Polski (komitet partii), Kongres Nowej Prawicy (komitet partii), Mniejszość Niemiecka (komitet wyborców), Kukiz'15 (komitet wyborców), Razem (komitet partii), Społecznej Demokracji (komitet wyborców), Elektorat (komitet partii), Zbigniewa Stonogi (komitet wyborców), Jedność Narodu (komitet partii), SPPiP (Stronnictwo Patriotyczne Polski i Polonii, komitet partii), JOW Bezpartyjni (komitet wyborców), KORWiN (komitet partii).

Do usunięcia wad wezwany zostały komitety: Obywatele do Sejmu (komitet wyborców) i KORWIN (komitet partii).

Do PKW zgłosiły się także komitety: Romana Giertycha (komitet wyborców, zgłosił zamiar startu jedynie w wyborach do Senatu) i Polska Patriotyczna (komitet partii). Komisja nie rozpatrzyła jeszcze tych zawiadomień.

PKW przyjmuje zgłoszenia o utworzeniu komitetu do 7 września.

Komitet wyborczy mogą tworzyć partie polityczne, koalicje partii i wyborcy. Od momentu zarejestrowania komitetu wyborczego może on rozpocząć zbieranie podpisów pod listami kandydatów.

Potrzebne 5 tysięcy podpisów

Lista kandydatów na posłów - zgodnie z Kodeksem wyborczym - powinna być poparta podpisami co najmniej 5 tys. wyborców stale zamieszkałych w danym okręgu wyborczym.

Komitet wyborczy, który zgłosił listy kandydatów w co najmniej w połowie okręgów wyborczych, może dalsze listy zgłaszać bez podpisów.

Zgłoszenie kandydata na senatora powinno być poparte podpisami co najmniej 2 tys. wyborców.

Komitety będą mogły zgłaszać listy kandydatów na posłów i kandydatury na senatorów do północy 15 września.

25 października Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

KOMENTARZE6

 • suchy 2015-09-08 14:55:34
  KORWIN - Radykalne obnizenie podatkow i wydatkow panstwa sprawi ze bedziemy BOGACI, i zero imigrantow !! TYLKO KORWIN!
 • Oświecony 2015-09-05 11:46:24
  Do Tommy: Dodam jeszcze przywrócenie kary śmierci i likwidację przymusowego ZUS, prywatyzację szkolnictwa i służby zdrowia. Idea Państwa minimalnego, które pozwala obywatelom samodzielnie decydować o swym życiu, nie ingeruje w gospodarkę. Głosuję na KORWiN :-)
 • Tommy 2015-09-03 10:46:03
  Do Milka: Można oddać głos tylko na jedego kandydata jednego komitetu. Osobiście zachęcam do głosowania na Komitet Wyborczy KORWiN który opowiada się za: * likwidacją podatku dochodowego PIT i CIT * obniżką podatku VAT z 23% do 15% * obniżką akcyzy * obniżeniem wieku emerytalnego * zmniejs...zeniem biurokracji m.in. poprzez redukcję liczby posłów z 460 do 120 Media i obecna klasa polityczna są wrogo nastawione wobec Korwina, przedstawiając go za szaleńca. Jednak człowiek ten od 40 lat mówi o prostym państwie, prostym systemie podatkowym i nieskomplikowanym prawie. Dzisiejsi politycy są niczym chorągiewki dlatego nie należy wierzyć w populizmy PO, PiS czy Kukiza. Korwin z kolei jest wierny swoim poglądom. Dlatego też uważam, że warto mu zaufać i oddać na niego swój głos! Pozdrawiam :)  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!