Partnerzy portalu

Wybory parlamentarne 2015: PiS przedstawia kontrakt dla Radomia i Ziemi Radomskiej

Skuteczna modernizacja linii kolejowej Radom - Warszawa, przyspieszenie budowy drogi ekspresowej S12, przebudowa Alei Wojska Polskiego w Radomiu finansowana z budżetu państwa, wydzielenie Warszawy z województwa mazowieckiego oraz nowy oddział onkologii w Radomiu - to projekty, których realizację po wygranych wyborach zobowiązali politycy Prawa i Sprawiedliwości Ziemi Radomskiej.

W konferencji wzięli udział niemal wszyscy kandydaci z listy Prawo i Sprawiedliwość. Wspomniane wyżej kwestie argumentowała m.in. Anna Kwiecień, Marek Suski, Andrzej Kosztowniak, Wojciech Skurkiewicz czy Adam Bielan.

- To niesprawiedliwe, że radomianie muszą jeździć do innych miast, żeby leczyć się onkologicznie. Cztery lata temu wszyscy słyszeliśmy obietnicę złożoną przez Platormę dotyczącą powstania nowego oddziału onkologii. Do dzisiaj on nie powstał. My wracamy do tego pomysłu, gwarantujemy jego realizację, bo radomianie którzy doświadczają choroby nowotworowej, muszą mieć możliwość leczenia się w swoim mieście - podkreśliła Anna Kwiecień.

Wojciech Skurkiewicz odniósł się do tematu inwestycji infrastrukturalnych. - Szczególne miejsce w tej dziedzinie zajmuje trasa kolejowa Warszawa-Radom. Blisko 1,5 mld złotych przeznaczonych na nią, do końca 2015 roku nie zostało wykorzystane. To skrajna niegospodarność i nieudolność władz Platformy Obywatelskiej. Nie możemy sobie pozwolić, żeby niektóre pociągi, które powinny jechać przez Radom, omijały go szerokim łukiem - grzmiał na konferencji senator Wojciech Skurkiewicz.

Andrzej Kosztowniak zwrócił uwagę na to, że wiele z tych projektów zostało zapoczątkowanych ponad osiem lat temu, gdy u władzy w kraju był PiS. - Po zmianie władzy, przez osiem lat niemal nic dobrego się z nimi nie wydarzyło, chociaż mocno za wieloma lobbowaliśmy, przekonywaliśmy o ich potrzebie. Platformie nie udało się zrealizować tych inwestycji dla Radomia, a my je zrealizujemy - zapowiada Andrzej Kosztowniak.

Adam Bielan uważa, że osoba premier Ewy Kopacz, jako sternika rządu i obietnice jakie składała, powinny sprawić, że Ziemia Radomska obecnie byłaby krainą mlekiem i miodem płynącą - Byliśmy jednak świadkami nieudolności rządzących. Platforma uznaje rozwój kraju poprzez finansowanie dużych ośrodków, tzw. lokomotyw. Potwierdza to przywiezienie 4 mld złotych do Warszawy, gdy okazało się, że premer Kopacz będzie kandydowała jako "jedynka" ze stołecznej listy. My się takiemu postępowaniu sprzeciwiamy, bo Radom i Ziemia Radomska powinny mieć równą szansę rozwoju. Tyczasem po 10 latach obecnośc w Unii różnica pomiędzy stolicą a innymi regionami, w wielu przypadkach powiększyła się kilkukrotnie. Dlatego jesteśmy za równym rozwojem oraz wydzielenie Warszawy z Mazowsza. Ta kwestia już dawno powinna być zrealizowana, ale jeżeli Prawo i Sprawiedliwość obejmie rządy w kraju, wreszcie znajdzie swój finał - podsumował Adam Bielan

KOMENTARZE4

  • Piotrek 2015-10-12 10:15:47
    Mam nadzieję, że PiS coś zrobi, jak dojdzie do władzy. Już najwyższy czas, by się ktoś tym zajął. Po tylu niespełnionych obietnicach czekamy aż nas ktoś wysłucha w końcu. Patrząc chociażby na Bielana - to że był aktywnym europosłem chyba już o czymś świadczy...
  • Grzegorz 2015-10-12 09:49:55
    PO tylko naobiecywało i nie zrobiło nic. Czas na zmiany! Dobrze, że Adam Bielan startuje z Radomia - może teraz media zwrócą się także w naszą stronę. A najlepiej jakby im się udało oddzielić województwa. Dobrze, że chociaż PiS o to walczy!
  • radomianin 2015-10-02 16:48:59
    Do Ryszard: Zgadzam się z Tobą! Gdyby Radom nie był w tym samym województwie, co Warszawa już dawno zacząłby się szybciej i ciekawiej rozwijać. Czas na zmiany - uważam, że trzeba głosować na PIS - najchętniej na Bielana - ma on cel i mam nadzieję, że będzie go realizować.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!