Partnerzy portalu

Wybory prezydenckie 2020: druk kart ruszy do 15 czerwca, a 17 czerwca pierwsze karty trafią do gmin

Moim zdaniem nie ma zagrożenia, by wybory prezydenckie nie odbyły się 28 czerwca – powiedziała w środę szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak. Dodała też, że najpóźniej 15 czerwca ruszy druk kart do głosowania.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Pietrzak, pytana w środę w Radiu Plus, czy wybory prezydenckie na pewno odbędą się 28 czerwca, odparła, że według niej nie ma zagrożenia, by miały się nie odbyć.

"My jesteśmy przygotowani, wszystkie czynności wykonujemy i będziemy wykonywać" - zapewniła.

Ale - jak dodała - jest też wiele innych okoliczności. "Nie zakładam, że one nastąpią, że nie będzie takiej sytuacji epidemicznej, bo tak naprawdę to jest jedynie pewne zagrożenie w tym zakresie, ale cały czas jest mowa tylko o ogniskach, nie ma mowy o jakimś szerokim zagrożeniu" - podkreśliła Pietrzak.

Pytana, kiedy ruszy druk kart do głosowania, szefowa KBW odpowiedziała: "Jak tylko będziemy mieć dane, bo PKW musi oficjalnie do publicznej wiadomości podać dane o kandydatach na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie z kalendarzem wyborczym do 15 czerwca najpóźniej". "I najpóźniej w tym dniu druk kart ruszy" - oświadczyła.

Jak dodała, zakłada, że do 17 czerwca już pierwsza część kart do głosowania trafi do gmin, bo - jak mówiła - muszą one przygotować pakiety wyborcze.

Zgodnie z postanowieniem marszałek Sejmu Elżbiety Witek wybory prezydenckie w 2020 r. odbędą się 28 czerwca. Będą one miały charakter mieszany - wyborcy mogą zdecydować, czy zagłosować w lokalach wyborczych, czy drogą korespondencyjną.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!