Partnerzy portalu

Wybory samorządowe, Tomasz Poręba: Opozycja nie ma pomysłu na Polskę

 • PAP/AT
 • Opublikowano: 18 sierpnia 2018 - 13:50 | Zaktualizowano: 18 sierpnia 2018 - 13:51
PiS chce w wyborach samorządowych być formacją, która będzie składać kolejne propozycje, które przyspieszą rozwój naszego kraju - powiedział szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba. - Po stronie opozycji nie ma programu - zaznaczył.
 • Po stronie opozycji nie ma programu, nie ma wizji, nie ma polemiki i pomysłu na Polskę, jest tylko agresja - ocenił szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba.
 • Dzisiaj pytam Platformy Obywatelskiej: jaki ma pomysł na wybory samorządowe? Jaki macie program? - mówił.
 • PiS ten program ma. "Realizujemy go od wielu lat z sukcesami, bo dotrzymujemy słowa, jesteśmy wiarygodni, jesteśmy sprawdzeni w zarządzaniu państwem i podczas najbliższych dni, najbliższych tygodni tej kampanii będziemy przedstawiać kolejne propozycje programowe dla polskiego samorządu - zapowiedział.
 • Zajrzyj na barometr wyborczy i przekonaj się, która z partii jest ci programowo najbliższa.

Szef sztabu podkreślił na konferencji prasowej, że PiS chce podczas wyborów rozmawiać o problemach Polski i "rywalizować na programy". Jak podkreślił, aby tak było, wśród opozycji "muszą być ludzie, którzy tego chcą".

Podczas konferencji zaprezentowano spot przedstawiający przykłady agresywnych zachowań i wypowiedzi przeciwników obozu rządzącego, opatrzony podpisem "Totalna awantura to nie program dla Polski".

Zdaniem Poręby po stronie opozycji "nie ma programu, nie ma wizji, nie ma polemiki", a są "zaciśnięte pięści, zaciśnięte zęby, nienawiść, agresja, często przechodząca w tę agresję fizyczną".

"Ja dzisiaj pytam Platformy Obywatelskiej: jaki ma pomysł na te wybory, jaki ma program? Jaki ma program dla polskiej wsi? Jaki macie program dla polskiej służby zdrowia? Dla edukacji? Dla polskiej gospodarki? Jaki macie program dla polskiego rozwoju? Co zrobicie z 300 plus, co zrobicie z 500 plus, co zrobicie z Mieszkaniem plus, co wreszcie zrobicie z wiekiem emerytalnym?" - pytał Poręba.

Jak zaznaczył, PiS "ten program ma". "Realizujemy go od wielu lat z sukcesami, bo dotrzymujemy słowa, jesteśmy wiarygodni, jesteśmy sprawdzeni w zarządzaniu państwem i podczas najbliższych dni, najbliższych tygodni tej kampanii będziemy przedstawiać kolejne propozycje programowe dla polskiego samorządu" - zapowiedział szef sztabu.

Dodał również, że w niedzielę (19 sierpnia) podczas wizyty Mateusza Morawieckiego w Sandomierzu zostaną przedstawione kolejne propozycje. "Będziemy prezentować państwu dobry program, bo my mamy właśnie dobry program" - zapewnił.

Czytaj też: PiS ma plan dla wsi. Polityka rolna w programie wyborczym

Poręba zaapelował też do opozycji, aby - jak mówił - "z tą awanturą, z tą agresją, z tymi właśnie zaciśniętymi pięściami, zębami, z tą bijatyką po prostu skończyć". "PiS chce w tych wyborach być formacją, która będzie składać kolejne propozycje, które - jestem przekonany - przyspieszą rozwój naszego kraju" - podkreślił.

W piątek w Polsat News Poręba zapowiedział, że inauguracja kampanii wyborczej PiS odbędzie się w pierwszych dniach września, prawdopodobnie w Warszawie. Jak dodał, wtedy planowana jest też prezentacja hasła kampanii wyborczej.

Zgodnie z rozporządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego, wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada.

KOMENTARZE2

 • ocena z Bieszczad 2018-08-18 22:34:39
  Totalitarny PiS ma pomysł jak uwięzić Polaków pod swój dyktat
 • alejajaalejajaalejajaalej 2018-08-18 21:35:34
  Program opozycji jest bardzo prosty: oby było tak jak było - czyli państwo teoretyczne ch... d... i kamieni kupy

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!