Partnerzy portalu

Wybory samorządowe, Warszawa: Stanisław Karczewski kandydatem PiS na prezydenta?

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS) poinformował, że jest brany pod uwagę jako kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia PiS.

"Myślimy w PiS o kandydaturze na prezydenta Warszawy, jestem brany pod uwagę" - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS). - "Nie mówię tak, nie mówię nie" - zaznaczył.

"Warszawa jest mi niezwykle bliska, więc myślimy o kandydaturze na prezydenta Warszawy. Jestem brany pod uwagę, zobaczymy, nie mówię tak, nie mówię nie. Jest jeszcze bardzo dużo czasu do ostatecznej decyzji. Tę decyzję podejmiemy pewnie na przełomie roku" - powiedział Karczewski w w TVP1, odnosząc się medialnych doniesień dot. planów PiS na wybory samorządowe w Warszawie.

Czytaj też: PiS rozpoczęło kampanię wyborczą. Obietnicami chce kupić głosy

"Przygotowujemy się od pewnego czasu, rozmawiamy na temat wyborów samorządowych. One są dla nas bardzo istotne i ważne, jak dla każdej partii. Chcemy dobrze w nich wypaść" - dodał marszałek Senatu.

Wybory samorządowe odbędą się - zgodnie z Kodeksem wyborczym - 11 listopada 2018 r.

Stanisław Karczewski (fot.twitter)
Stanisław Karczewski (fot.twitter)

Przypomnijmy, że swojego kandydata na prezydenta stolicy wskazała już Nowoczesna. Ma być nim Paweł Rabiej.

Wśród kandydatów z Platformy Obywatelskiej nieoficjalnie wymieniane są takie osoby jak Rafał Trzaskowski, Małgorzata Kidawa-Błońska i Jan Śpiewak.

KOMENTARZE1

  • Piotrek 2017-08-24 15:16:01
    Śpiewak będzie kandydował z ramienia Platformy Obywatelskiej? No, bardzo ciekawe xD

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!