Partner portalu

Wybory wójta: II tura w gminie Boćki. Dorota Kędra-Ptaszyńska i Marek Antoni Łukaszewicz walczą o urząd

W niedzielę (23 lipca) w gminie Boćki (Podlaskie) odbędzie się II tura wyborów na wójta.

• Dorota Kędra-Ptaszyńska z Polski Razem Zjednoczonej Prawicy i Marek Antoni Łukaszewicz z PiS zmierzą się w drugiej turze wyborów wójta podlaskiej gminy Boćki.

• Obaj kandydaci zdobyli najwięcej głosów w niedzielnych wyborach.

Przedterminowe wybory są konieczne, bo wieloletni wójt Stanisław Derehajło złożył rezygnację i przyjął posadę w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

O północy z piątku (21 lipca) na sobotę (22 lipca) zaczyna się cisza wyborcza. Głosowanie odbędzie się w niedzielę 23 lipca w godzinach od 7.00 do 21.00.

W drugiej turze zmierzą się: radna sejmiku województwa podlaskiego z ramienia Polski Razem Zjednoczonej Prawicy Dorota Kędra-Ptaszyńska oraz Marek Antoni Łukaszewicz (PiS) - KWW Przyjazny Samorząd.

W pierwszej turze Kędra-Ptaszyńska uzyskała 988 głosów, a Łukaszewicz - 674 głosy.

W gminie Boćki głosowanie odbędzie się w pięciu obwodowych komisjach. W gminie mieszka 4,5 tys. osób.

Stanisław Derehajło był wójtem Bociek przez prawie 20 lat. Pisemnie zrzekł się mandatu w połowie kwietnia. Został doradcą ds. samorządu terytorialnego w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Podobnie jak szef tego resortu Jarosław Gowin, Derehajło jest członkiem Polski Razem Zjednoczonej Prawicy. Zasiada w zarządzie krajowym ugrupowania.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!