Partnerzy portalu

Wykluczyli go z PiS, ale wciąż kandyduje na burmistrza

  • PAP/JRP
  • Opublikowano: 5 października 2018 - 13:18 | Zaktualizowano: 5 października 2018 - 13:41
Wykluczenie z partii i cofnięcie jej rekomendacji w wyborach nie zmienia sytuacji zarejestrowanego kandydata - wyjaśniła delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Suwałkach, pytana o status kandydata na burmistrza Suchowoli Wiesława Bruzgo.

W środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała na Twitterze, że Bruzgo został wykluczony z partii, a pełnomocnik Komitetu Wyborczego PiS, pismem do PKW, wycofał rekomendację tego komitetu dla Bruzgi, jako kandydata na burmistrza Suchowoli.

 

Dzień wcześniej działacze Platformy Obywatelskiej - po publikacjach lokalnej prasy - powiadomili prokuraturę w Białymstoku o możliwości popełnienia przestępstwa przez Bruzgę. Zarzucają mu, że na swoim profilu w mediach społecznościowych szerzy mowę nienawiści. Do zawiadomienia załączono ok. 30 stron wydruków wpisów z portalu społecznościowego. Na prywatnym profilu kandydata już ich nie ma.

Zawiadomienie trafiło do Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ, stamtąd - do Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe. Ta uznała, że nie do końca jest to jej właściwość miejscowa i zwróciła się do prokuratury nadrzędnej - białostockiej okręgowej, o podjęcie decyzji, która jednostka powinna zająć się zawiadomieniem. Decyzji Prokuratury Okręgowej w Białymstoku można spodziewać się w przyszłym tygodniu.

Urzędnicy wyborczy zwracają uwagę, że pomimo wykluczenia z partii i cofnięcia rekomendacji, w obwieszczeniach o zarejestrowanych kandydatach na burmistrza Suchowoli Wiesław Bruzgo będzie nadal figurował, jako kandydat zgłoszony przez KW Prawo i Sprawiedliwość. Podobna informacja znajdzie się na karcie do głosowania, bez logo partii.

Komitetu wyborczego kandydat nie może już zmienić. Żeby nie wystartował, musi sam zrezygnować z kandydowania.

Z Wiesławem Bruzgą nie udało się w piątek skontaktować. Z informacji ze strony internetowej Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że startuje on też z listy KW Prawo i Sprawiedliwość do Rady Miasta Suchowola.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!