Partnerzy portalu

Wypłaty dla dolnośląskich gmin dotkniętych nawałnicami

  • PAP
  • 1 sierpnia 2013 - 13:38
Dolnośląski Urząd Wojewódzki rozpoczął wypłaty pierwszych zasiłków dla mieszkańców gmin dotkniętych nawałnicami, które przeszły w nocy z poniedziałku na wtorek przez Dolny Śląsk. Na terenie dziewięciu gmin uszkodzonych zostało w sumie 556 budynków mieszkalnych.

W wyniku nawałnic najbardziej ucierpiały miejscowości w powiecie lubańskim. Woda z intensywnych opadów i potoków, które gwałtownie przybrały, spowodowała duże straty m.in. w miejscowościach Leśna, Olszyna, Miłoszów, Świecie i Stankowice.

Najwięcej, bo aż 300 budynków mieszkalnych, zostało uszkodzonych w gminie Leśna. W gminie Olszyna zostało podtopionych 170 gospodarstw, a w gminie Gryfów Śląski 30.

Czytaj też: Kasa dla poszkodowanych w nawałnicach na Dolnym Śląsku

Jak powiedział w czwartek wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa, szacunkowa kwota zasiłków do 6 tys. zł dla mieszkańców dziewięciu gmin dotkniętych nawałnicami to niemal 2,6 mln zł. "Do gminy Leśna na zasiłku do 6 tys. zł trafiła już kwota 380 tys. zł, zaś do gminy Olszyna 400 tys. zł"- mówił wojewoda.

Oprócz pieniędzy na zasiłki do 6 tys. zł Dolnośląski Urząd Wojewódzki wypłaci poszkodowanym gminom również milion zł na prace porządkowe związane z usuwaniem skutków nawałnic.

Wojewoda wystąpił też z wnioskiem do Ministra Obrony Narodowej o pomoc wojska przy budowie dwóch tymczasowych mostów na potoku górskim w miejscowości Stankowice w gminie Leśna.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!