Partnerzy portalu

Zachodniopomorskie: Akcja „Znicz”: 33 pijanych kierowców, trzy wypadki

  • PAP
  • 31 października 2021 - 11:01
Minionej doby zachodniopomorscy policjanci zatrzymali 33 nietrzeźwych kierowców. Doszło do trzech wypadków, w Szczecinie, Goleniowie i Świdwinie, w których trzy osoby zostały ranne - poinformowała w niedzielę PAP kom. Anna Gembala z zespołu prasowego KWP w Szczecinie.

W Zachodniopomorskiem od piątku ok. 900 policjantów dziennie pełni służbę w ramach akcji "Znicz", która potrwa do 2 listopada. Na drogach, szczególnie tych dojazdowych do nekropolii, jest więcej patroli drogówki. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. trzeźwość kierowców, kontrolują stan techniczny pojazdów oraz prędkość.

Jak powiedziała w niedzielę PAP kom. Gembala, minionej doby doszło do trzech wypadków drogowych w Szczecinie, Goleniowie i Świdwinie, w wyniku których ranne zostały trzy osoby. "Policjanci zatrzymali aż 33 nietrzeźwych kierowców" - podała kom. Gembala.

Podkreśliła, że pod kątem przestrzegania obostrzeń obowiązujących w czasie pandemii, minionej doby przeprowadzono 373 kontrole w punktach handlowych, 241 w innych obiektach i 130 w środkach transportu. "Łącznie stwierdzono 36 wykroczeń, nałożono 14 mandatów, trzy osoby pouczono, a wobec dwóch skierowano wnioski do sądu o ukaranie" - powiedziała PAP kom. Gembala.

Dodała, że nie ma informacji, by na cmentarzach w województwie doszło do kradzieży puszek z datkami zbieranymi przez wolontariuszy w ramach prowadzonych kwest.

W pierwszej dobie prowadzenia akcji "Znicz" na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do dwóch wypadków, dwie osoby zostały ranne. Zatrzymanych zostało dziewięciu nietrzeźwych kierujących. Policjanci skontrolowali 470 obiektów handlowych i 74 środki transportu, sprawdzając, czy przebywające w nich osoby stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Nałożono 34 mandaty karne i wobec czterech osób zastosowano pouczenia.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!