Partnerzy portalu

Zaproszenie na Targi Odnawialnych Źródeł Energii. Organizatorem Urząd Miasta w Koninie

W dniach 11-12 października odbędzie się w Koninie druga już edycja Targów Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), pod nazwą „Nowa Energia w Regionie”. W programie oprócz wystaw przewidziane są m.in. ciekawe panele dyskusyjne i prelekcje (dotyczące m.in. aktualnych prac legislacyjnych związanych z OZE, a także technologii wodorowych i Klastra Energii Wielkopolski Wschodniej). Organizatorem targów jest koniński urząd miasta, który zaprasza do udziału w nich wszystkich zainteresowanych.

Targi mają charakter międzynarodowy. Organizatorzy przewidują udział minimum 30 wystawców - przedsiębiorców z branży OZE, w tym: 10 z zagranicy, 15 z obszaru Wielkopolskiej Doliny Energii – związku samorządów z terenu Wielkopolski Wschodniej, a także pięciu instytucji otoczenia biznesu.

Celem targów jest przede wszystkim przedstawienie nowoczesnych technologii w obszarze czystej i zielonej energii, zaprezentowanie produktów i ekonomicznych rozwiązań (jak ograniczyć koszty energii), przekazanie wiedzy na temat oferty finansowania projektów inwestycyjnych (z zakresu OZE), programów dotacyjnych oraz innowacyjnych form ekospalania. I co najważniejsze: targi umożliwią ich uczestnikom nawiązanie cennych kontaktów biznesowych, krajowych i zagranicznych.

Podczas konińskich Targów OZE odbędzie się wiele ciekawych paneli dyskusyjnych i prelekcji, z udziałem ekspertów, polityków, przedstawicieli biznesu, samorządów i organizacji pozarządowych. Będą one poświęcone m.in. aktualnym pracom legislacyjnym dotyczącym odnawialnych źródeł energii, technologiom wodorowym, transformacji energetycznej Wielkopolski Wschodniej (Wielkopolska Dolina Wodorowa) oraz klastrowi energii tego regionu.

Przedstawione zostaną także możliwości pozyskania finansowania (ze środków unijnych i krajowych) projektów związanych z energetyką odnawialną.
Dla wystawców z terenu Wielkopolskiej Doliny Energii przygotowano konkurs - Lider OZE w Wielkopolskiej Dolinie Energii, realizowany przy współpracy z Agencją Rozwoju Regionalnego w Koninie. Wręczenie nagrody i wyróżnień zaplanowane jest drugiego dnia, czyli 12 października.

Targi odbędą się budynku Akademii Nauk Stosowanych w Koninie przy ul. Przyjaźni 1. Informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie www.wde.org.pl. Można je też uzyskać, dzwoniąc do Wydziału Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Konin tel. 63 240 12 34.

Zwiedzający mogą zgłaszać chęć udziału telefonicznie - 63 24 01 234 lub elektronicznie na adres: izabela.wieczorek@konin.um.gov.pl lub magdalena.jankowska@konin.um.gov.pl 

Organizator: Miasto Konin w ramach projektu pn. „Budowa i promocja marki: Wielkopolska Dolina Energii”, Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

DO POBRANIA
Program Targów Odnawialnych Źródeł Energii
719.15 KB format pliku: PDF

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!