Partnerzy portalu

Zarząd Podkarpacia podsumował swoją pracę

  • PAP
  • 27 listopada 2013 - 20:10
Zarząd woj. podkarpackiego podsumował w środę swoją półroczną pracę. Zdaniem marszałka Władysława Ortyla najważniejsze sprawy, jakie udało się zrealizować, to m.in. zmniejszenie liczby urzędników oraz przeprowadzenie naboru projektów kluczowych dla regionu.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W środę minęło dokładnie pół roku od odwołania b. marszałka Mirosława Karapyty i powołania na tę funkcję Ortyla. Powodem odwołania Karapyty były zarzuty - głównie korupcyjne - jakie postawiła mu prokuratura z Lublina.

Ortyl wśród dokonań obecnego zarządu wymienił m.in. zmniejszenie liczby departamentów w urzędzie marszałkowskim z 23 za czasów Karapyty do 17, a także zmniejszenie liczby urzędników z ponad 920 do 893.

"Udało nam się to przeprowadzić bez fali zwolnień. Lepsza jest także atmosfera w urzędzie, dzięki temu mamy mniej różnych skarg i anonimów. Rozpoczęliśmy również prace m.in. nad kartą dużej rodziny, pozyskaliśmy też dodatkowe fundusze na różne inwestycje, czego w ogóle nie robił poprzedni zarząd" - podkreślił marszałek.

Przedstawił również bilans otwarcia. Zarzucił byłemu zarządowi województwa m.in. opieszałość i brak decyzji w wielu kluczowych sprawach, opóźnienia w pracach na strategią rozwoju województwa czy zbyt dużą biurokrację.

"Niejasna była też polityka płacowa w urzędzie. Od trzech lat nie było podwyżki dla wszystkich pracowników, mimo że fundusz płac był coraz większy. Okazało się, że podwyżki dostawały jedynie pewne grupy pracowników" - powiedział marszałek.

27 maja sejmik woj. podkarpackiego odwołał Mirosława Karapytę z funkcji marszałka województwa. Nowym marszałkiem został ówczesny senator PiS Władysław Ortyl. Władzę w sejmiku straciła także rządząca wówczas koalicja PO-PSL-SLD na rzecz PiS i Prawicy Rzeczypospolitej.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!