Partnerzy portalu

Zarzuty dla mężczyzny, który zaatakował policjanta na Pol'and'Rock

Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o areszt dla mężczyzny, który w czwartek zaatakował policjanta, który kierował ruchem podczas festiwalu Pol'and'Rock w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) – poinformował w sobotę rzecznik KWP w Gorzowie Wlkp.

36-letni mężczyzna "nagi i agresywny" - jak podała policja - w czwartek wszedł na zatłoczone skrzyżowanie między samochody, gdzie ruchem kierowała policja odpowiedzialna za zabezpieczenie festiwalu Pol'and'Rock, i nie chciał go opuścić.

Mężczyzna w pewnej chwili zaatakował policjanta, któremu na pomoc przyszli funkcjonariusze ruchu drogowego i oddziałów prewencji. 36-latka obezwładniono, mimo to nadal stawiał opór. Podczas interwencji policjant doznał urazu wiązadeł barkowych.

Badania wykazały, że agresywny mężczyzna był pod wpływem narkotyków. "Zatrzymany usłyszał zarzut związany z art. 224 par. 1 i 2 - ze stosowaniem przemocy wobec funkcjonariusza publicznego w celu zaniechania prawnej czynności służbowej, następstwem której był uszczerbek na zdrowiu policjanta" - poinformował w sobotę rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim nadkom. Marcin Maludy. Zaznaczył, że występek miał znamiona czynu chuligańskiego "co będzie miało wpływ na zaostrzenie odpowiedzialności karnej".

Policjanci skierują ponadto do sądu wniosek o ukaranie 36-latka "z uwagi na fakt, że dopuścił się zakłócenia ładu i porządku publicznego oraz nieobyczajnego wybryku".

Podczas przesłuchania mężczyzna "nie znajdował sensownego wytłumaczenia swojego zachowania".

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!