Partnerzy portalu

Zastępcy do Sejmu. Hanna Zdanowska podziękowała swoim współpracownikom

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podziękowała we wtorek (15 października) za współpracę swoim dwóm zastępcom – Tomaszowi Treli (SLD) oraz Krzysztofowi Piątkowskiemu (PO), którzy uzyskali mandat w wyborach do Sejmu. Zapowiedziała, że w przyszłym tygodniu przedstawi nowych zastępców.
  • Hanna Zdanowska wyraziła przekonanie, że Łódź zyskuje dwóch "wspaniałych posłów", którzy znają samorząd i potrzeby mieszkańców.
  • Trela zapewniał, że prezydent Zdanowska niezmiennie może liczyć nie tylko na wsparcie z jego strony, ale także całej łódzkiej lewicy.
  • Także Piątkowski zapewnił, że głos oddany na niego, to "głos na Łódź i na dobro jej mieszkańców" i zawsze będzie przedstawicielem Łodzi i jej mieszkańców. Również podziękował Zdanowskiej za współpracę i wspólne budowanie miasta.

Na spotkaniu z mediami przypomniała, że przez ostatnich pięć lat współpracowała zarówno z Trelą, jak i Piątkowskim i tworzyli oni bardzo fajny, zgrany zespół.

- Z mojego punktu widzenia jest mi bardzo przykro, że rozstaję się z kolegami, a z drugiej strony Łódź zyskuje dwóch, wspaniałych posłów, którzy przede wszystkim znają potrzeby jej mieszkańców, ich marzenia i oczekiwania. Myślę, że to będzie bodźcem, który będzie kierował ich pracą w parlamencie - mówiła.

Zwróciła uwagę, że nowi posłowie znają samorząd od podszewki, a w tej chwili - jej zdaniem - głos takich osób w parlamencie będzie bardzo istotny. Podkreśliła, że nie żegna się ze swoimi zastępcami, a drzwi jej gabinetu będą dla nich zawsze otwarte, bo współpraca z nimi - już jako posłami - nadal będzie konieczna, bo potrzeby Łodzi są duże. Wierzy, że zrobią oni wszystko, aby łódzkie potrzeby były widoczne w Warszawie.

Zdanowska żałuje, że zarówno Trela, jak i Piątkowski nie byli na wspólnej liście, bo według niej wynik w Łodzi byłby wtedy inny, tzn. Koalicja Obywatelska mogła zdobyć nie cztery, a więcej mandatów. Piątkowski startował z drugiego miejsca listy KO, a Trela z pierwszego listy KW SLD.

Dziękując za lata współpracy, Trela zapewnił Zdanowską, że nadal może liczyć nie tylko na wsparcie z jego strony, ale także całej łódzkiej lewicy, która w Łodzi zdobyła ponad 20-procentowe poparcie.

 

- Zrobię wszystko, aby te projekty, które pani i łodzianie sobie wymarzyli, były realizowane - dodał.

Jak mówił, to jest dla niego smutny moment, bo całe swoje dotychczasowe życie społeczno-polityczne wiązał z samorządem. Zaznaczył jednak, że zawsze najważniejsza pozostanie Łódź.

Także Piątkowski zapewnił, że głos oddany na niego, to "głos na Łódź i na dobro jej mieszkańców" i zawsze będzie przedstawicielem Łodzi i jej mieszkańców. Również podziękował Zdanowskiej za współpracę i wspólne budowanie miasta. Cieszy się, że wchodzi do parlamentu z Tomaszem Trelą, mimo że różnią ich poglądy w wielu sprawach, to łączą ich łódzkie węzły.

 

- Będziemy razem zmieniać oblicze polskiego Sejmu na lepszy, na bardziej ludzki i bardziej łódzki - mówił.

Nowi posłowie zapowiedzieli, że jeżeli będzie trzeba zagłosować ramię w ramię z PiS w sprawach korzystnych dla miasta i regionu, to będą to robić.

Zdanowska nie ma obaw, że odejście dwóch prezydentów osłabi samorząd, bo na ich miejsce przyjdą również doświadczone i kompetentne osoby. Nie chciała zdradzić, kto ich zastąpi. Jak mówiła ogłosi to w przyszłym tygodniu.

Pytana jako szefowa PO w regionie, czy jest zadowolona z kampanii wyborczej KO, powiedziała, że na ocenę przyjdzie jeszcze czas. Nie chciała również odpowiedzieć na pytanie, czy Grzegorz Schetyna powinien zrezygnować z funkcji przewodniczącego Platformy.

- Są to decyzje, które będą omawiane na najbliższych zarządach. Przed nami wybory prezydenckie i powinniśmy się skupić, aby wykreować jednego wspólnego kandydata do tych wyborów. Wybory do Senatu to pokazały, że jest to możliwe i możliwe jest, aby ten kandydat pokonał Andrzeja Dudę - powiedziała.

W wyborach do Sejmu w okręgu łódzkim Tomasz Trela zdobył 40 811 głosów, a Krzysztof Piątkowski - 25 663 głosów.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!