Partnerzy portalu

Zielona Góra: Szpital Uniwersytecki wstrzymuje odwiedziny

  • PAP
  • 2 listopada 2021 - 14:59
Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze wstrzymał odwiedziny na wszystkich oddziałach. Jak przekazała lecznica w wydanym we wtorek komunikacie, powodem tej decyzji jest „dynamicznie rozwijająca się sytuacja epidemiologiczna związana z koronawirusem”.

Szpital wskazał, że wstrzymanie odwiedzin nastąpiło od wtorku (2 listopada br.) do odwołania ze względu na bezpieczeństwo pacjentów i odwiedzających.

"W wyjątkowych sytuacjach, pod warunkiem indywidualnej zgody kierownika lub ordynatora oddziału może zostać udzielona zgoda na odwiedziny w ograniczonym zakresie" - przekazała rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego Sylwia Malcher-Nowak.

Natomiast przekazywanie paczek najbliższym przebywającym w szpitalu jest obecnie możliwe tylko w wyznaczonych godzinach - między 11 i 12 oraz między 15 i 16. Aby przekazać paczkę należy podejść pod drzwi oddziału, zadzwonić, a następnie przekazać ją personelowi medycznemu. Na paczce powinna się znaleźć informacja, komu należy ją przekazać.

Rzeczniczka przekazała, że obecnie w szpitalu tymczasowym prowadzonym przez zielonogórską lecznicę przebywa 64 pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2, w tym sześcioro dzieci; 51 dorosłych osób jest na oddziale obserwacyjno-zakaźnym i siedem na OIOM-e.

Resort zdrowia poinformował we wtorek, że w woj. lubuskim potwierdzono 94 nowe zakażenia, nie było zgonów.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!