Źle było już przed pandemią. Jak naprawić system służby zdrowia?

Jedną z bolączek polskiej służby zdrowia jest brak kadr (fot Shutterstock)
Poprawa przepływu informacji, publiczne udostępnianie danych, spójna strategia e-zdrowia, priorytet legislacyjny i ułatwienie medykom obcokrajowcom podejmowania pracy - to tylko niektóre działania, które należy zrealizować w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy, aby poprawić stan i działanie systemu ochrony zdrowia w Polsce – wynika z raportu Polityki Insight i Fundacji Przyjazny Kraj.
- Jeszcze przed wybuchem pandemii system ochrony zdrowia w Polsce borykał się z trudnościami kadrowymi. Epidemia koronawirusa te bolączki uwypukliła - wynika z raportu Polityki Insight i Fundacji Przyjazny Kraj.
- Jednymi z głównych priorytetów - zarówno na najbliższe miesiące, jak i w dłuższej perspektywie - powinny być ułatwienie zatrudniania pracowników medycznych z zagranicy oraz poprawa warunków pracy, w tym płac.
- Ponadto konieczne jest usprawnienie przepływu danych i uspójnienie systemu zarządzania służbą zdrowia.
Czy Polaków będzie stać na mieszkania? Zobacz najnowszą debatę

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE1
-
alek
2020-11-13 11:20:11
zdecydowanie nalezy pozbyć sie cwaniactwa polegającego na tym ze rolnicy powinni placic pelna skladke zdrowotna a nie kilka zlotych bo on nie ma z czego do tego wszyscy ktorzy pracują na czarno a do U.Pracy tylko rejestrują sie aby miec ubezpieczenie do tego osoby ktore wyjechały na Zachód lecz w Po... rozwiń