Partnerzy portalu

Zmarł burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski

Urząd gminy w Korszach poinformował w mediach społecznościowych o śmierci burmistrza Ryszarda Ostrowskiego. Gminą Korsze zmarły samorządowiec kierował od 2006 r.

"Z głębokim żalem i niewymownym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci burmistrza Korsz Ryszarda Ostrowskiego" - poinformowali w piątek na profilu tej gminy pracownicy zmarłego burmistrza. Ostrowski był burmistrzem Korsz od 2006 r., wcześniej był zastępcą burmistrza, pracował też w urzędzie sąsiedniego miasta - Kętrzyna.

Lokalne media podały, że Ostrowski zmarł po ciężkiej chorobie, od kilku miesięcy był na zwolnieniu lekarskim.

Dyrektor delegatury PKW w Olsztynie Piotr Sarnacki poinformował PAP, że biuro wyborcze w Olsztynie oczekuje na akt zgonu burmistrza. "Dopiero, gdy go otrzymamy będziemy mogli wydać postanowienie o wygaśnięciu mandatu zmarłego burmistrza" - powiedział Sarnacki.

To, kto będzie kierował gminą Korsze wskaże premier za pośrednictwem wojewody. Rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek powiedział, że takie kroki zostaną podjęte w najbliższych dniach. Wyznaczona osoba będzie kierowała gminą do czasu przedterminowych wyborów. W ocenie Sarnackiego wybory takie mogą się odbyć w ciągu trzech miesięcy.

KOMENTARZE1

  • Polonistka 2021-11-08 09:08:36
    Tytuł sugeruje, że zmarł burmistrz Korsz de Ryszard Ostrowski...

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!