Partnerzy portalu

Zmarł Tadeusz Ryłko, harcerz Szarych Szeregów, lekarz, samorządowiec

Zmarł Tadeusz Ryłko, harcerz Szarych Szeregów, lekarz internista i pediatra, radny powiatu wadowickiego, członek międzynarodowej organizacji humanitarnej "Lekarze bez Granic" – podał w poniedziałek samorząd Kalwarii Zebrzydowskiej, z którą zmarły był związany.

Zmarły we wczesnej młodości był harcerzem Szarych Szeregów. Po wojnie chętnie uprawiał sport. Został lekarzem - był internistą i pediatrą.

"Dzięki jego staraniom powstała obecna przychodnia zdrowia w Kalwarii Zebrzydowskiej. Jako lekarz zabezpieczał kalwaryjską pielgrzymkę Jana Pawła II. Był osobistym lekarzem Anny Walentynowicz, mieszkańców Kalwarii Zebrzydowskiej i klasztoru Bernardynów. Należał do międzynarodowej medycznej organizacji humanitarnej "Lekarze bez Granic" - podał kalwaryjski magistrat.

W działalności politycznej związany był z partią Prawo i Sprawiedliwość. Z listy tego ugrupowania zasiadał w radzie powiatu wadowickiego I i II kadencji.

"Żegnamy samorządowca, lokalnego patriotę, dla którego zawsze najważniejsze było dobro naszej małej Ojczyzny. Wraz z odejściem śp. Tadeusza Ryłko powiat wadowicki stracił wartościowego orędownika idei samorządności" - podało starostwo w Wadowicach.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!