Wiceprezes Banku Światowego proponuje trzy kierunki zmian w polityce miast

Juergen Voegele, wiceprezes Banku Światowego odpowiedzialny za zrównoważony rozwój (fot. mat. pras.)
W miastach mieszka dziś 4,4 mld ludzi, czyli ponad połowa populacji świata. Za trzydzieści lat będą one domem dla dwóch trzecich ludzkości. Miasta są motorem produktywności i dobrobytu, koncentruje się w nich ponad 80 procent działalności gospodarczej. Borykają się też jednak z licznymi trudnościami, jak pandemia COVID-19, fale uchodźców uciekających przed konfliktem oraz zmiany klimatu, co może prowadzić do różnych zagrożeń i wzrostu nierówności społecznych - pisze Juergen Voegele, wiceprezes Banku Światowego odpowiedzialny za zrównoważony rozwój, i proponuje kierunki działań dla wsparcia miast w przełomowym dla nich momencie.
- O wyzwaniach oraz pozytywnych i negatywnych konsekwencjach postępującej urbanizacji będą wkrótce rozmawiać uczestnicy Światowego Forum Miejskiego (WUF11). Odbędzie się ono w Polsce, w Katowicach (26-30 czerwca).
- Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele instytucji rządowych i samorządowych oraz organizacji międzynarodowych, a także urbaniści, aktywiści miejscy, młodzież i eksperci.
- Wystąpienie Juergena Voegele, stanowiące swoisty merytoryczny wstęp do wydarzenia, w całości w języku polskim - premierowo - ukazuje się jedynie w PortaluSamorzadowym.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE0
Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.