Partner portalu

Białystok: Tysiąc drzewek dla mieszkańców w akcji "Białystok się zieleni"

 • PAP
 • 21 marca 2021 - 13:20
Tysiąc sadzonek różnych drzewek rozdały w niedzielę mieszkańcom władze Białegostoku w ramach akcji "Białystok się zieleni". Przygotowano 500 sztuk sadzonek lipy, 200 klonów, były także dęby szypułkowe, jesiony, olchy i jarząb.

Drzewka rozdawano w trzech miejscach. Mieszkańcy chętnie brali sadzonki, by posadzić je w swoich ogródkach.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, który rozdawał sadzonki przy Parku Planty powiedział, że drzewka trafiają do mieszkańców w pierwszym dniu wiosny i w międzynarodowym dniu lasów, aby - jak to określił - "uzieleniały" miasto. Wpisał tę akcję w dyskutowaną sprawę wycinki Lasu Solnickiego, jako usunięcia przeszkód lotniczych przy zbudowanym utwardzonym pasie startowym na lotnisku Krywlany w mieście.

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE6

 • BIAŁYSTOK za jaja GO ? 2021-03-26 15:24:10
  Do BIAŁYSTOK - aeroport !: tego co wymyślił budowę pasa lotniczego na Krywlanach , praktycznie w środku Białegostoku, należałoby uwiązać za jaja do drzewa w Lesie Solnickim na całą noc, niech posłucha śpiewu słowika, może coś mu zaświta nad ranem.
 • BIAŁYSTOK pali gumę ! 2021-03-24 14:41:05
  obok lotniska , prezydent wybudował tor samochodowy, SAMOCHODY RYCZĄ OKROPNIE , skończyło się słuchanie śpiewu ptaków w parku zwierzynieckim, zamiast spokojnego wypoczynku człowieka po prostu krew zalewa - TO PO PROSTU W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI - DLACZEGO TO ROBICIE LUDZIOM , KTÓRZY CIĘŻKO PRACUJĄ CAŁ...Y TYDZIEŃ, A W NIEDZIELĘ BARDZO PRAGNĄ CHWILĘ ODETCHNĄĆ W SPOKOJU, CZYSTYM POWIETRZEM ?  rozwiń
 • BIAŁYSTOK - aeroport ! 2021-03-24 14:10:23
  w mojej ocenie : osoba która nazywa Las Solnicki przeszkodą lotniczą , sama stanowi przeszkodę dla mieszkańców Białegostoku, bo przed ok. 2 laty za grube mln złoty pieniędzy publicznych zbudowała pas lotniczy w miejscu w którym on nigdy nie powinien powstać.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!