Partner portalu

Domy do 70 mkw na mniejszych działkach? Ostra krytyka zmian w noweli

 • PW
 • 6 września 2021 - 14:22
Nowy projekt zmian ustawy Prawo budowlane oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym zdaniem Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich tak znacząco różni się od poprzedniego, że należałoby poddać go ponownym konsultacjom społecznym. Czy zaproponowane zmiany zmierzają w odpowiednim kierunku? Tu samorządowcy mają poważne wątpliwości.
 • „Do konsultacji został przedstawiony projekt w „okrojonej” wersji, a jeszcze przed odniesieniem się do zgłoszonych uwag i z całkowitym ich pominięciem, ten właściwy, wobec którego nie będzie już możliwości skonsultowania. Takie działanie urąga powadze instytucji państwowej – czytamy w stanowisku Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich.
 • Zgodnie z najnowszą propozycją domki o maksymalnej powierzchni 70 m2 będzie można budować na zgłoszenie, ale na działce o powierzchni co najmniej 500 m2. ZGMW uważa, że należy wrócić do poprzedniej wersji z 1000 m2.
 • Zdaniem członków związku skandaliczne jest stwierdzenie w ocenie skutków regulacji, że jedynym oddziaływaniem ustawy dla gmin będzie krótszy termin wydawania decyzji o warunkach zabudowy, a skutki finansowe dla budżetów JST są zerowe.

Zobaczcie naszą najnowszą "Moc Opinii". Grubo ponad godzinę rozmawialiśmy z kandydatami na prezydenta Rudy Śląskiej Michałem Pierończykiem i Krzysztof Mejerem. Głosowanie w mieście w centrum Śląska - to wg politologów - najważniejsze wybory w tym roku.

 
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE2

 • Grzegorz A. Buczek 2021-09-07 18:42:47
  Do Grzegorz A. Buczek : zakończenie śpiewki o tanim budowaniu małych domków: ...Z bratem cegieł nazwozili, betoniarkę już włączyli, Ukraińcy dumki nucą… Chyba zdążą dziś przed nocą !? Poleciałem wprost do „gminy”… Zgód nie trzeba ?! suk..syny… Taką piękną mielim działkę …??? … zrobię im tu g...ruzu zwałkę !!!  rozwiń
 • Grzegorz A. Buczek 2021-09-07 15:41:40
  Zmniejszenie działki do min. 500 m kw. to bomba! Byle szambo się zmieściło! Od razu aktualizuję śpiewkę o tanim budowaniu, czyli: GRUZ – BLUZ (blues): Paczem, słucham – na myśl wpadłem: dom se zbuduję - ze szwagrem! Słyszałem premiera mówkę - projekt ściągłem za złotówkę! Pozwolenia mi nie trz...eba, grunt już mam, to wszystko, chyba ? Sąsiad mi już nie podskoczy, bo jak co, to … „między oczy” ! Urząd też mi się nie wtrąci, choć - jak dotąd - zawsze mącił… Siedemdziesiąt metrów z daszkiem, a jak pięknie - tuż pod laskiem ! Płaski daszek to jak taras: miejsca tu na gryl – jak znalazł ! Dla szwagra – „pewne poddasze” - najważniejsze że jest nasze ! Dół na wapno już kopiemy, suporeksu se kupimy… Deski, papa – to już mamy, Farby sami rozmieszamy ! Nadzoru tu nie wpuścimy, naszą własność obronimy ! Skoro prawo mi zezwala - będzie domek „jak ta lala”… Działka pińset metrów ? Bomba! Kto nie skorzysta - ten trąba ! Poddasza będą dla „gości”, dwa razy więcej się zmieści ! Dół na szamba wykopiemy, obok studnie se zrobimy, wiatraki na prąd, solary - na wszystko starczy nam „pary” ! SUVem tu dojechać można, byle z wolna i z ostrożna… … nieco miedzę „poszerzymy” - na pewno se poradzimy ! Aż tu rankiem - nagle – hałas, sąsiad raptem się odnalazł… Chyba drzew naścinał w lasku? To piła wyła o brzasku ! Z bratem cegieł nazwozili, betoniarkę już włączyli, cdn.  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!