Partnerzy portalu

Dworczyk i Przybylski: wzorcowa współpraca rządu z samorządem na Dolnym Śląsku

To dowód na dobrą współpracę między samorządem a rządem – można było usłyszeć nie raz przy okazji podpisania umowy między PKO BP a Kolejami Dolnośląskimi. Frazę tę powtarzali członkowie zarządu regionu i uczestniczący w wydarzeniu Michał Dworczyk, szef kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Trudno nie odebrać tych słów jako odpowiedzi na zarzuty „zbuntowanej” części Bezpartyjnych Samorządowców o lekceważącym traktowaniu tego regionu przez władze centralne.
  • Koleje Dolnośląskie skorzystają z preferencyjnego kredytu konsolidacyjnego w wysokości ponad 442 mln zł, który pozwoli na przekazanie wszystkich zobowiązań tej spółki kolejowej do największego polskiego banku.
  • Jednym z priorytetów dla województwa dolnośląskiego jest dostępność transportowa, która decyduje o rozwoju – zaznaczył marszałek regionu Cezary Przybylski. Wyraził też wdzięczność za „bardzo dobrą współpracę” między samorządem województwa a rządem RP.
  • Jakość współpracy między władzami centralnymi a samorządowymi podkreślali wszyscy uczestnicy wydarzenia, co wyraźnie kontrastuje z narracją, jaką budują zbuntowani radni Bezpartyjnych Samorządowców. Zdaniem tych drugich Dolny Śląsk traktowany jest po macoszemu.
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE2

  • celina 2021-03-26 09:30:18
    Z artykułu wynika, że owi "bezpartyjni samorządowcy jako ewidentne komuchy nie są w ogóle potrzebni, przynajmniej w dolnośląskim samorządzie.
  • samorzad ginie. 2021-03-25 23:15:25
    samorzad ginie. to co udalo sie wypacowac przez ostatnie 25 lat jest teraz likwidowane poprzez totalna centralizacje. Jak za komuny... wszystko daje i rozdziela wladza w Warszawie (swoja droga PKO BP udzial panstwa to 30% wiec dlaczego mowa o wspolpracy z rzadem???)

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!