Partner portalu

Łódzkie: Można już głosować w budżecie obywatelskim województwa

Mieszkańcy Łódzkiego mogą głosować na propozycje zadań w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego samorządu województwa łódzkiego (BOWŁ). W formie elektronicznej potrwa ono do końca października. Na realizację zwycięskich przedsięwzięć przeznaczono 5 mln zł.

Łodzianie i mieszkańcy regionu mogą wybierać zadania spośród 209 projektów zakwalifikowanych do tego etapu. Wśród nich znalazły się zgłoszone wcześniej przez nich przedsięwzięcia adresowane do różnych grup społecznych, dotyczące m.in. organizacji wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych, sportowych, propozycje o charakterze prozdrowotnym i ekologicznym, inicjatywy promujące walory turystyczne i gospodarcze Łódzkiego, a także związane z poprawą bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich, np. budowa przejść dla pieszych czy chodników.

"Zapraszamy wszystkich mieszkańców do oddania swojego głosu w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego naszego województwa. Ponieważ nie zawiedli państwo podczas składania propozycji zadań, liczymy, że teraz wezmą też udział w głosowaniu i wybiorą najciekawsze inicjatywy, które zostaną zrealizowane ze środków samorządowych" - zachęca marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Jak informuje koordynatorka BOWŁ Katarzyna Moroz-Gołacka, każdy mieszkaniec woj. łódzkiego może oddać jeden głos, przyznając punkty maksymalnie trzem zadaniom zgłoszonym z tego samego subregionu.

"Można przyznać 3, 2 lub 1 punkt. Propozycji zadania, która podoba się najbardziej przyznajemy 3 punkty, 2 punkty propozycji, która podoba się mniej, a 1 punkt pomysłowi, który podoba się najmniej spośród wybranych" - wyjaśniła.

Głosować można w formie tradycyjnej - czyli poprzez złożenie karty do głosowania w wyznaczonym punkcie, których lista jest dostępna na stronie www.bo.lodzkie.pl lub korespondencyjnie poprzez przesłanie wypełnionej karty na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego (al. Piłsudskiego 8, 91-051 Łódź z dopiskiem "Budżet Obywatelski - Głosowanie"). Na głosy oddane w tej formie organizatorzy czekają do 22 października.

Do końca miesiąca można natomiast wskazywać propozycje w formie elektronicznej poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej BOWŁ. Tam można też zapoznać się z pełną listę zadań.

Zwycięskie projekty zostaną ogłoszone w listopadzie. Ich realizacja przewidziana jest w 2018 roku. Na ten cel przeznaczono 5 mln zł - po 1 mln zł na każdy z pięciu subregionów (północny, wschodni, południowy, zachodni i miasto Łódź). Na realizację pojedynczego zadania można uzyskać od 10 tys. zł do 300 tys. zł.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!