PARTNERZY PORTALU

Magistrat unieważnił przetarg na "elektryki". KIO po stronie oferenta

  • TK    22 czerwca 2022 - 22:33
Magistrat unieważnił przetarg na "elektryki". KIO po stronie oferenta
Firma Busnex jest pewna, że jej autobusy jednak wyjadą na ulice Łomży (fot. mat. prasowe)

Krajowa Izba Odwoławcza w całości uwzględniła argumentację, zawartą w złożonym przez Busnex Poland odwołaniu, dotyczącym unieważnienia przetargu na dostawę 6 zeroemisyjnych autobusów elektrycznych dla Łomży. W maju miasto unieważniło to postępowanie, mimo iż wpłynęła w nim oferta spełniająca wszystkie wymogi formalne i mieszcząca się w budżecie zamawiającego. Busnex Poland zdecydował się na złożenie odwołania do KIO i wygrał spór z miastem.
  • Po decyzji Krajowej Izby Odwoławczej, urząd miejski w Łomży będzie musiał ponownie ocenić oferty na dostawę autobusów elektrycznych.
  • Do unieważnionego przez magistrat konkursu wpłynęła jedna oferta - firmy Busnex Poland.
  • KIO nie zgodziła się z argumentacją urzędu, że oferta ta nie spełniania kryteriów zamówienia.

- Bardzo się cieszymy, że Krajowa Izba Odwoławcza w pełni potwierdziła naszą argumentację. To ważny sygnał dla całego rynku, że to cena i jakość produktu będzie stanowić główne kryterium wyboru ofert. Mamy nadzieję, że niebawem sfinalizujemy ten kontrakt. Jesteśmy gotowi, aby dostarczyć do Łomży kolejne elektryczne autobusy Yutong – powiedział Marcin Kucharski, prezes firmy Busnex Poland.

Czytaj także: Ruszyła bezpłatna komunikacja w Lidzbarku Warmińskim. I to od razu elektryczna

Krajowa Izba Odwoławcza potwierdziła, iż nie było podstaw do unieważnienia przetargu na dostawę do Łomży kolejnych autobusów elektrycznych. Wskazała także samorządowi konieczność powtórzenia oceny ofert. Tym samym wybór dostawcy sześciu "elektryków” czeka na ponowne rozstrzygnięcie.

Jak zapewnia firma Busnex, jej autobusy ostatecznie wyjadą na ulice Łomży. Busnex Poland dostarczy 2 egzemplarze modelu E12, wybranego przez samorząd we wcześniejszym postępowaniu w 2021 r. To ponad 12-metrowy, niskopodłogowy autobus, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i zapewniający zasięg na poziomie 350 - 400 kilometrów. Zakup łącznie 8 e-busów jest realizowany w ramach projektu "Zrównoważona mobilność miejska w Łomży”, dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Oferta niezgodna z warunkami zamówienia?

Przypomnijmy, że otwarcie ofert przetargowych – a w zasadzie jednej – odbyło się 21 kwietnia 2022 r. Oferta firmy Busnex opiewała na 18,4 mln zł brutto, przy budżecie miasta na ten cel w wysokości 18,7 mln zł.

Niespełna miesiąc później, bo 17 maja urząd miasta ogłosił jednak decyzję o unieważnieniu przetargu z powodu niezgodności oferty z warunkami zamówienia. Busnex Poland złożyła odwołanie od decyzji władz miasta do Krajowej Izby Odwoławczej.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!