Partner portalu

Maksi problemy z pomocą de minimis

Samorządy chętnie wspierają przedsiębiorczość na swoim terenie. Jednak włodarze i urzędnicy czasem nie mają świadomości, że rozdając bonifikaty czy umorzenia, udzielają pomocy de minimis, którą trzeba zgłosić.

Pomoc de minimis stanowi szczególną kategorię pomocy publicznej, gdyż uznaje się, że ze względu na swą małą wartość nie powoduje ona zakłócenia konkurencji w wymiarze unijnym.

Aby ten warunek został spełniony, łączna wartość pomocy dla jednego beneficjenta nie może przekroczyć równowartości 200 tys.euro brutto w okresie 3 lat kalendarzowych, a w przypadku podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą w sektorze transportu drogowego - 100 tys. euro.

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE1

  • krzyciel 2013-08-16 13:07:51
    I jak to państwo ma funkcjonować, jeśli osoby sprawujące władzę nie znają, bądź nie rozumieją obowiązującego prawa? Jasne, że wina - przynajmniej po części - leży zapewne w niezbyt przejrzystych przepisach czy braku jasnych procedur. Ale to nie zwalnia urzędników z obowiązku myślenia. A władze samor...ządowe (administracji państwowej również) powinny kłaść nacisk na zatrudnianie właśnie takich osób, które potrafą samodzielnie myśleć na bezdrożach niejasnych przepisów i funkcjonować bez narzuconych odgórnie standardów. Ale to wymagałoby odpowiedniego zmotywowania - głównie finansowego - kandydatów do pracy w urzędach.  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!