Partner portalu

Małopolskie wyemituje obligacje do kwoty 274 mln zł w latach 2017-2018

Województwo małopolskie wyemituje obligacje do kwoty 274 mln zł w latach 2017-2018, z czego w tym roku zostaną wypuszczone papiery o łącznej wartości 175 mln zł – zdecydowali radni wojewódzcy.

Jak wyjaśniła skarbnik województwa małopolskiego Marta Tylek, przyjęta chwała aktualizuje plany emisyjne samorządu, bowiem w związku ze zmniejszeniem kwoty planowanego deficytu budżetu regionu w ubiegłym roku nie wyemitowano wtedy planowanych serii obligacji.

"Emisja w zeszłym roku nie doszła do skutku, bo cześć wydatków została przysunięta na ten rok i następny, a ponadto część dochodów została zrealizowana w wyższy sposób niż zakładano, chodzi przede wszystkim o dochody z podatku CIT" - poinformowała skarbnik.

W związku z tym emisja obligacji planowanych na rok 2016 została przesunięta na rok 2017. W tym roku łączna kwota emisji będzie wynosiła 175 mln zł. Natomiast emisje sześciu serii obligacji w łącznej wysokości 99 mln zł zostały przesunięte na rok przyszły.

Wartości nominalna tych obligacji wyniesie 1 tys. zł a ich termin wykupu od 2022 do 2031 r.

Budżet Małopolski na ten rok jest największym z dotychczasowych. Jego dochody mają przekroczyć 1 mld 681 mln zł, a wydatki 1 mld 854 mln. Zaplanowany deficyt budżetowy w wysokości 172,7 mln zł zostanie sfinansowany m.in. z kredytu i emisji obligacji. Planowane skumulowane zadłużenie województwa w 2017 r. wyniesie prawie 700 mln zł. 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!