Partner portalu

Mieszkańcy Łomży zgłosili 24 propozycje do budżetu obywatelskiego

  • PAP
  • 1 września 2014 - 17:25
24 propozycje inwestycji zgłosili mieszkańcy Łomży (Podlaskie) do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2015 r. Ich łączna wartość to prawie 2,4 mln zł. Planowany budżet obywatelski miasta na przyszły rok ma wynieść 1 mln zł.

To druga edycja budżetu obywatelskiego w Łomży. W pierwszej do podziału było 300 tys. zł, a mieszkańcy wybrali dwie inwestycje - spośród 28 pomysłów.

Jak poinformowała rzeczniczka prezydenta Łomży Anna Sobocińska, tym razem mieszkańcy zgłosili 24 pomysły zagospodarowania pieniędzy z budżetu obywatelskiego. Według propozycji prezydenta miasta Mieczysława Czerniawskiego, ma to być 1 mln zł, ale podzielony na realizacje zadań w trzech strefach miasta: Centrum, Łomżyca i Południe.

Czytaj tez:  Budżet obywatelski antagonizuje obywateli

Jedenaście pomysłów dotyczy strefy Centrum. To np. budowa alejek, chodników, ścieżek rowerowych, placów zabaw czy miejsc do wypoczynku, ale też np. pomysł stworzenia efektownej elewacji na jednej z zabytkowych kamienic czy "Ławeczka filozofa Wincentego Lutosławskiego", która ma być czytelnią na wolnym powietrzu.

Czytaj też: Jak oddać budżet w ręce mieszkańców

W dwóch pozostałych strefach także dominują takie propozycje jak chodniki, drogi wewnętrzne, boiska czy miejsca rekreacyjne. Jest też przystanek autobusowy z huśtawkami czy budowa sceny koncertowej w ogrodzie jednego z miejskich przedszkoli.

Jak dodała Anna Sobocińska, teraz zgłoszenia są sprawdzane pod względem formalnym. Głosowanie mieszkańców potrwa od 11 do 24 września. Podział na trzy strefy ma zwiększyć możliwości realizacji pomysłów mieszkańców z różnych części miasta, a nie tylko z tych, gdzie mieszka najwięcej osób.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!