Partner portalu

Mieszkańcy Sosnowca chcą miejsc do zabawy i sportu pod chmurką

  • PAP
  • 21 lipca 2014 - 17:36
Prawie połowa z blisko 200 propozycji inwestycji zgłoszonych przez mieszkańców Sosnowca do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego dotyczy budowy siłowni pod chmurką, boisk osiedlowych oraz placów zabaw - poinformował w poniedziałek Urząd Miejski w Sosnowcu.

Do wydania w przyszłorocznym budżecie obywatelskim jest 5 mln zł. Środki te zostaną rozdysponowane pomiędzy siedem obszarów odpowiadających w przybliżeniu okręgom wyborczym. Proponowane tym obszarom kwoty wahają się od ok. 608 tys. zł do ok. 850 tys. zł.

Swoje pomysły do budżetu obywatelskiego mogły zgłaszać wszystkie osoby, które ukończyły 16 lat i mieszkają w Sosnowcu.

"Otrzymaliśmy blisko 200 propozycji, z czego prawie połowa dotyczy budowy tak modnych ostatnio siłowni pod chmurką, jak również placów zabaw, boisk osiedlowych czy skwerów zielonych. Na tym etapie przygotowań do budżetu obywatelskiego wyraźnie widać, że propozycje mieszkańców dotyczą w szczególności rozbudowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej" - powiedział Krzysztof Polaczkiewicz z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Dodał, że na dalszych miejscach - pod względem liczby zgłoszeń - znalazły się m.in. wnioski dotyczące naprawy dróg i budowy parkingów.

Złożone przez mieszkańców wnioski będą analizowane pod kątem merytorycznym oraz możliwości ich realizacji do 31 sierpnia. W razie potrzeby urzędnicy skontaktują się z pomysłodawcami projektów - np. w sytuacji, gdy sąsiadujące ze sobą osiedla zgłosiły identyczne propozycje.

"W takiej sytuacji będziemy próbowali dojść do jakiegoś porozumienia" - dodał Polaczkiewicz.

Do 10 września wszystkie projekty, które pozytywnie przejdą weryfikację, zostaną opublikowane na stronie internetowej - http://konsultacje.sosnowiec.pl/. Głosowanie odbędzie się w dniach 22-27 września.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!