Partnerzy portalu

Mniejsze bonifikaty przy wykupie mieszkań

  • PAP
  • 15 grudnia 2011 - 19:15
W czwartek Rada Warszawy zdecydowała o zmniejszeniu bonifikat przysługujących najemcom przy wykupie mieszkań komunalnych. Po 10 latach najmu będzie to 50 proc. zniżki, obecnie jest to 90 proc.
Od 1 stycznia 2013 r. najemca legitymujący się 10-letnim okresem najmu będzie mógł kupić lokal komunalny z 50 proc. bonifikatą; po 20 latach najmu co roku wysokość bonifikaty będzie rosła o 1 proc., nie będzie jednak mogła przekroczyć 70 proc. wartości lokalu.

Dotychczasowe przepisy umożliwiają wykup mieszkania komunalnego z bonifikatą 80 proc., gdy ktoś jest najemcą od pięciu do 10 lat. Powyżej 10-letniego okresu najmu bonifikata wynosi 90 proc. - powiedziała dyrektor Biura Polityki Lokalowej Beata Wrońska-Freudenheim.

Czytaj też: Budują mniej mieszkań komunalnych  

Podkreśliła, że uchwała wprowadza także ograniczenia dla najemców, którzy chcą wykupić mieszkanie komunalne. "Lokal nie może zostać zbyty na rzecz osoby, która korzysta z dodatku mieszkaniowego, albo zalega z płatnościami powyżej sześciu miesięcy albo ma tytuł do innego lokalu lub jest właścicielem gruntu" - powiedziała Wrońska-Freudenheim. Dopiero po pięciu latach np. od sprzedaży gruntu czy spłaty długu najemca będzie mógł kupić mieszkanie.

Poinformowała, że w Warszawie (zabierz głos/oceń prezydenta) jest 89 tys. mieszkań komunalnych. Dodała, że zgodnie z programem budownictwa komunalnego przyjętym w 2008 r. do końca 2012 r. w Warszawie powinno zostać wybudowanych ok. 2,5 tys. kolejnych lokali.
KOMENTARZE2

  • ?FIOŁ 2011-12-15 21:42:32
    Nie rozumiem dlaczego miałyby być te bonifikaty mniejsze
  • DRUKARZ 2011-12-15 21:33:16
    Ale dlaczego tak robią ??? Nie maja innej propozycji? Przecież była,korzystniejsza i lepsza ! Bardzo to przykre!

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!