Partner portalu

Nowa mapa pomocy pogorszy konkurencyjność 10 województw

Nowa mapa pomocy pogorszy konkurencyjność 10 województw. W czterech nie będzie zmian, a lepiej ma być wokół Warszawy.

Od 1 lipca wchodzi w życie mapa pomocy regionalnej na lata 2014-20. W ostatnich dniach przygotowany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) dokument przyjął komitet stały Rady Ministrów, wkrótce zrobi to rząd - informuje „Puls Biznesu".

Czytaj też: Jaka będzie nowa mapa pomocy regionalnej?

Mapa określi, jaką część zainwestowanych pieniędzy firmy mogą dostać z powrotem w postaci pomocy publicznej: grantów rządowych, dotacji unijnych czy zwolnień podatkowych w specjalnych strefach ekonomicznych.

Jest kilka zmian. M.in. UOKiK wykorzystał możliwość zróżnicowania pomocy w regionach z najniższym PKB. zlokalizowanych obok tych z najwyższym. Skorzystają na tym regiony wokół Warszawy.

Dotychczas inwestorzy mogli liczyć na maksymalnie 30 proc. pomocy, a za niecały rok na całym północno-wschodnim Mazowszu i w regionie radomskim dopuszczalne wsparcie będzie o 5 pkt proc. wyższe.

„Skorzystają na tym nasi inwestorzy w Radomiu. czy Wyszkowie. Ściana wschodnia też wreszcie jest odpowiednio wyżej punktowana" - uważa Marek Indyk, szef tarnobrzeskiej SSE.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!