Partner portalu

Popegeerowska gmina bez rządowych pieniędzy. Poseł interweniuje, resort tłumaczy

- Sytuacja polskiego samorządu jest już tak krytyczna, że wiele mniejszych gmin oraz powiatów traci swoją podmiotowość, przez co wszelkie ruchy inwestycyjne i rozwojowe uzależnia od uzyskania dotacji rządowej na wyznaczony cel – zwraca uwagę poseł Krzysztof Śmiszek, ujmując się za gminą Milicz, która nie pierwszy raz została pominięta w rozdaniu pieniędzy z Programu Inwestycji Strategicznych.
  • W ostatnim rozdaniu Programu Inwestycji Strategicznych dla gmin popegeerowskich znów nie przyznano dofinansowania gminie Milicz, co sprowokowało burmistrza Piotra Lecha do skierowania pisma do premiera Morawieckiego.
  • Od przykładu tej gminy wyszedł w swojej interpelacji poseł Krzysztof Śmiszek. „Od wielu lat postępuje ciągłe ubożenie samorządów - to w wyniku kolejnych reform podatkowych czy poprzez realizację zleconych przez państwo zadań, które to nie są dostatecznie wysoko subwencjonowane” – zauważył, zadając szereg pytań na temat procesu oceny wniosków.
  • „Ocenie Komisji podlegają tylko i wyłącznie wnioski prawidłowo złożone, ujęte w raporcie BGK. W sporządzonym raporcie wniosków prawidłowo złożonych w ramach trzeciej edycji Programu, nie ma wniosków Gminy Milicz, tym samym żaden jej wniosek nie podlegał ocenie Komisji” – podsumował minister Jarosław Wenderlich.
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE2

  • jan 2022-09-18 14:40:12
    pisać trzeba umić
  • s23 2022-09-15 10:31:08
    A dlaczego wnioski do premiera składa się za pośrednictwem banku? A dlaczego wnioski niepoprawne nie są odsyłane do poprawy? Przecież każdy może się pomylić, a jednorazowa pomyłka nie może przesądzać w tak poważnej sprawie! Panowie, dla Was to igraszki, ludziom chodzi o życie!

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!