Partner portalu

"Posiłek w domu i w szkole": skorzystają wszystkie gminy Opolszczyzny

Wszystkie gminy z terenu województwa opolskiego przystąpiły do rządowego programu "Posiłek w domu i w szkole", na realizację którego przeznaczono 13 mln złotych. Z pomocy skorzysta około 23 tysięcy mieszkańców regionu.

W siedzibie gminy Łubniany w poniedziałek wicewojewoda opolski Violetta Porowska podpisała umowy na realizację programu z szefami dziesięciu gmin uczestniczących w projekcie mającym na celu dożywianie dzieci, młodzieży szkolnej oraz osób starszych.

Jak informuje urząd wojewódzki w Opolu, program realizowany jest w trzech modułach. Pierwszy adresowany jest do dzieci i młodzieży. Drugi obejmuje osoby dorosłe, a trzeci dotyczy organizacji stołówek i miejsc spożywania posiłków w szkołach.

W województwie opolskim do programu przystąpiły wszystkie gminy. Na 71 z nich 22 złożyły wniosek do wojewody o zmniejszenie udziału własnego do poziomu poniżej 40 procent. Według szacunków, z programu skorzysta blisko 23 tysiące osób - dzieci, uczniów oraz dorosłych, którzy z różnych przyczyn - także materialnych - nie mogą samodzielnie przygotować ciepłego posiłku.

"Z wnioskowanej dotacji na rok bieżący gminy planują przeznaczyć niemal 6 mln zł na zakup posiłków i ponad 5,5 mln zł na pomoc w formie świadczeń pieniężnych w postaci zasiłków celowych i 1,2 tysiąca zł na pomoc w formie rzeczowej" - powiedziała wicewojewoda opolski Violetta Porowska.

W województwie opolskim planowane jest przygotowanie posiłków dla ok. 3 tys. dzieci w wieku przedszkolnym, 6 tys. uczniów i ponad 4 tys. osób dorosłych w starszym wieku lub niepełnosprawnych i ponad 9 tys. osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!