Partner portalu

Promesy na 3,5 mln zł dla 11 podkarpackich samorządów

11 promes na niemal 3,5 mln zł wręczyła samorządowcom w czwartek (11.10.) w Mielcu wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Pieniądze będą przeznaczone na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, głównie na odbudowę zniszczonej infrastruktury drogowej.

Jak powiedziała Leniart w trakcie uroczystości, w październiku br. podkarpaccy samorządowcy otrzymają promesy na ponad 23 mln zł na realizację 85 zadań.

- Ten rok jest rekordowy, jeśli chodzi o kwotę promes. Wraz z wymienionymi środkami, w tym roku do jednostek samorządu terytorialnego z naszego województwa trafi w sumie ponad 150 mln zł na 467 zadań - dodała wojewoda.

Na ten cel przeznaczono w ubiegłym roku 73 mln zł.

W Mielcu promesy na prawie 3,5 mln zł otrzymało 11 samorządów; w tym dziewięć gmin (Borowa, Dębica, Iwierzyce, Jodłowa, Mielec, Pilzno, Ropczyce, Wielopole Skrzyńskie, Żyraków) i dwa powiaty (ropczycko-sędziszowski, powiat strzyżowski). Zrealizowanych zostanie łącznie 17 inwestycji.

Pieniądze na promesy pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa i muszą być przeznaczone na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej w latach 2010-2017.

Wśród gmin, które otrzymały w czwartek promesy jedną z najwyższych otrzymała gmina Jodłowa, która 510 tys. zł przeznaczy na przebudowę drogi w miejscowości Dębowa.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!