Partnerzy portalu

Przetarg na łódzki stadion rozstrzygnięty

  • PAP
  • 23 grudnia 2011 - 15:20
Konsorcjum Budus SA/Mostostal Zabrze wygrało przetarg na zaprojektowanie i budowę stadionu miejskiego w Łodzi. O wyniku przetargu poinformował w piątek p.o. dyrektora wydziału zamówień publicznych w łódzkim magistracie Tomasz Głuszczak.

- Poinformowaliśmy dzisiaj wykonawców o wyborze najkorzystniejszej oferty. W przypadku braku odwołań 3 stycznia będziemy mogli podpisać umowę z konsorcjum Budus, które wygrało przetarg. Była to najtańsza cenowo, ale zarazem najkorzystniejsza oferta. Myślę, że wszyscy będziemy zadowoleni z tego stadionu - powiedział Głuszczak.

Dodał, że inwestycja ma się zakończyć w marcu 2014 roku.

- Część zasadnicza, czyli stadion i hala do gier zespołowych, mają być jednak oddane do użytku do grudnia 2013 roku - poinformował Głuszczak.

O prawo budowy stadionu miejskiego w Łodzi w przetargu ubiegały się trzy firmy. Konsorcjum Budus SA/Mostostal Zabrze złożyło ofertę opiewającą na 218 mln 325 tys. zł, konsorcjum Hydrobudowa Polska SA RemaxBud na 322 mln 765 tys. zł, a Max Buegel na 317 mln 312 tys. zł.

Nowy obiekt ma powstać przy al. Unii 2, gdzie swoje mecze od blisko 100 lat rozgrywają piłkarze ŁKS. Przedmiotem złożonego przez łódzki magistrat (zabierz głos/oceń prezydenta) zamówienia było jednak nie tylko zaprojektowanie i wybudowanie stadionu piłkarskiego o pojemności minimum 16 500 miejsc siedzących, ale też boiska treningowego i hali do gier zespołowych na ok. 3 tys. widzów.

KOMENTARZE2

  • Kitek 2011-12-24 16:20:47
    nie każdy pragnie stadionu, niektórzy wolą inne inwestycje.
  • miś 2011-12-23 22:01:47
    Bardzo misie podoba ten projekt!Nigdy żaden nie podobał misie bardziej !!!Stadion jest PRZEPIĘKNY!mOŻNA SIĘ NIM ZACHWYCAĆ!!!!!

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!