Partner portalu

Przyszłość samorządu w Polsce, polityka i ramy prawne. Zapraszamy na debatę

27 maja w związku z 30. rocznicą przeprowadzenia pierwszych wolnych wyborów samorządowych w powojennej Polsce, podczas sesji „Przyszłość samorządu w Polsce – polityka i ramy prawne” porozmawiamy z prezydentami polskich miast i starostą powiatu ziemskiego. Naszymi gośćmi będą: Beata Klimek, Lucjusz Nadbereżeny, Wojciech Szczurek, Bernard Bednorz, Rafał Rudnicki.
  • Główna część EEC Online miała miejsce w dniach 18-20 maja, ale sesje i debaty z nim związane będą się odbywały także w późniejszych terminach. Środa 27 maja poświęcona zostanie tematom samorządowym.
  • Jedną z czterech zaplanowanych sesji będzie panel pod nazwą „Przyszłość samorządu w Polsce – polityka i ramy prawne”. Będzie miał on formę debaty.
  • W debacie wezmą udział prezydenci polskich miast oraz starosta powiatu ziemskiego.

Pogram EEC Online to szybka odpowiedź na kryzysową sytuację, z którą zmaga się Polska. Najpilniejsze tematy to sytuacja firm, pomoc państwa dla biznesu oraz kondycja samorządów. Przede wszystkim zagadnieniom gospodarczym poświęcona była główna część tegorocznego kongresu, która miała miejsce w dniach 18-20 maja. Ciekawe rozmowy i debaty w ramach EEC organizujemy jednak dalej.

W ósmym dniu kongresu, czyli 27 maja 2020 r., dyskutować będziemy o sytuacji samorządów. Będzie zarówno o sprawach bieżących, jak i o planach na przyszłość, ale także o historii w związku z 30. rocznicą przeprowadzenia pierwszych wolnych wyborów samorządowych w powojennej Polsce, która wypada właśnie 27 maja.

Podczas sesji pn. „Przyszłość samorządu w Polsce – polityka i ramy prawne”, która rozpocznie się o godz. 11.30, porozmawiamy z prezydentami polskich miast i starostami powiatów ziemskich. Wśród naszych gości znaleźli się m.in. Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżeny, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, starosta powiatu bieruńsko-lędzińskiego Bernard Bednorz i Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku.

Wspólnie zastanowimy się, czy administrację publiczną należy decentralizować, czy też centralizować. Nasi goście wypowiedzą się, czy samorządy są w stanie obecnie z powodzeniem rządzić samodzielnie czy też są mocno uzależnione od władz centralnych. Omówimy kwestię przyszłej współpracy na linii rząd-samorząd. Dowiemy się, jakie zmiany prawne zdaniem prezydentów i starostów są konieczne w bliższej i dalszej przyszłości.

Więcej szczegółów na temat agendy 27 maja, a także całego EEC Online na stronie internetowej eecpoland.eu.

--------------------------------------------------

EEC Online to internetowa odpowiedź organizatora Europejskiego Kongresu Gospodarczego, największego wydarzenia gospodarczego Europy Centralnej na sytuację, w jakiej cała gospodarka o przemysł spotkań wraz z nim, znalazła się wskutek epidemii koronawirusa. Dwunasta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC) odbędzie się 2-4 września. Do tego czasu będziemy się spotykać w internecie.

Obecna edycja EEC Online to zestaw sesji tematycznych obejmujących swym zakresem obszary o kluczowym obecnie znaczeniu dla perspektyw rozwoju gospodarczego, przedsiębiorczości, rynku, wymiany handlowej, relacji państwo-biznes. Nie zabraknie także debat wspólnych z European Tech and Start-up Days poświęconych rynkowi start-upów, cyfryzacji oraz e-commerce.

Wśród licznej grupy panelistów znalazły się znane postacie gospodarki i polityki – m.‌in. wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, mocna reprezentacja polskiego rządu, ekonomiści i eksperci, a przede wszystkim przedsiębiorcy.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!