Partnerzy portalu

Samorządowcy przeciwni podatkowi od kopalin

Samorządy zrzeszone w ramach Związku Gmin Zagłębia Miedziowego sprzeciwiają się wprowadzeniu podatku od kopalin w proponowanej formie. Proponowany podatek uderzy nie tylko w KGHM ale również samorządy lokalne - mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Zgromadzenie Związku Gmin Zagłębia Miedziowego (ZGZM) ocenia, że proponowana w projekcie formuła naliczania podatku skutkuje nałożeniem na najważniejszego w regionie pracodawcę zbyt wysokich obciążeń finansowych.

Czytaj też: Powiaty boją się podatku od kopalin

W przyjętym stanowisku samorządowcy z ZGZM wymieniają kilka poważnych zagrożeń, jakie nowy podatek może przynieść: ograniczy on poziom dochodów jednostek samorządu terytorialnego poprzez zmniejszenie wpływów z tytułu podatków CIT i PIT, może wpłynąć na zwiększenie bezrobocia poprzez zwolnienia w grupie kapitałowej KGHM, przyniesie też negatywne skutki społeczne w postaci ograniczenia wydatków spółki na działalność społeczną.

Więcej czytaj tutaj.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!