Partnerzy portalu

Śląski Związek Gmin i Powiatów o trudnych finansach JST

  • PW
  • 8 listopada 2019 - 18:20
Podczas posiedzenia zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, które zorganizowano 8 listopada w częstochowskim ratuszu, uczestnicy dyskutowali m.in. o sytuacji finansowej samorządów i problemach przy tworzeniu projektów budżetów na 2020 rok. - Na ok. 120 mln zł obliczamy roczne straty dla miejskiego budżetu związane ze skutkami decyzji większości parlamentarnej i rządu - powiedział prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Dużo miejsca poświęcone też perspektywie unijnej na lata 2021- 2027. Związek przyjął stanowisko, a europosłowie zrelacjonowali przebieg toczących się w Brukseli (i nie tylko) rozmów.
  • Na listopadowym posiedzeniu Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów rozmawiano o finansowaniu zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich w kolejnej perspektywie UE na lata 2021-2027.
  • Nie zabrakło tematu strat finansowych, jakie dotykają samorządy w związku m.in. ze zmianami w podatku PIT. Zasugerowano potrzebę zebrania danych dotyczących sytuacji finansowej gmin, miast i powiatów w kontekście przygotowywanych na 2020 rok budżetów.
  • Dyskutowano ponadto o wyroku Sądu Najwyższego zasądzającego na rzecz Łasku od Skarbu Państwa środki finansowe z tytułu niewystarczających kwot dotacji przekazywanych miastu na realizację zadań z zakresu administracji rządowej. 
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!