Partnerzy portalu

13 chętnych do budowy gdańskiej spalarni

Trzynaście podmiotów złożyło wnioski o dopuszczenie do przetargu na budowę spalarni odpadów komunalnych w Gdańsku. Inwestycja ma zostać zrealizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
O liczbie złożonych wniosków poinformował Marcin Kolarz, specjalista ds. inwestycji z Zakładu Utylizacyjnego - komunalnej spółki z gdańskich Szadółek.

Zamówienie obejmuje projekt, budowę i zarządzanie, utrzymanie i eksploatację - ewentualnie z finansowaniem - spalarni o nominalnej wydajności przetwarzania odpadów komunalnych do 250 tys. ton rocznie w technologii rusztowej.

Według ogłoszenia przetargowego termin obowiązywania umowy PPP nie przekroczy 40 lat. Inwestor zamierza ubiegać się o dofinansowanie projektu z UE.

Czytaj też: Spalarni może być więcej niż sześć

Zakład ma produkować energię cieplną i elektryczną. Projekt zakłada oparcie systemu na odbiorze frakcji wysokoenergetycznej odpadów z Gdańska oraz powiatów lęborskiego, kwidzyńskiego, słupskiego, wejherowskiego, gdańskiego, tczewskiego, nowodworskiego, sztumskiego i malborskiego. 

Do postępowania zostanie dopuszczonych maksymalnie pięciu wykonawców, a wadium będzie wynosić 3 mln zł.

W przetargu ma zostać wybrana oferta najkorzystniejsza ekonomiczne z uwzględnieniem następujących kryteriów: wynagrodzenie (waga 1), podział ryzyk (waga 2), terminy i wysokość przewidywanych płatności lub innych świadczeń zamawiającego (waga 3).

Cały artykuł czytaj tu

KOMENTARZE1

  • Leszek 2014-11-28 18:25:52
    Ja uwazam , że najbardziej wiarygodna jest SITA Polska.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!