PARTNER PORTALU

Najlepsze inwestycje komunalne nagrodzone

Adobe Stock

Wręczyliśmy nagrody laureatom konkursu „Top Inwestycje Komunalne 2012”. Możemy śmiało powiedzieć, że wybrane projekty pokazują kierunek, w jakim będą zmierzać inwestycje komunalne w Polsce.

Był czerwony dywan, stauetki, dyplomy i bardzo uroczyście. Wieczorna gala, podczas której wręczyliśmy nagrody, odbyła się pierwszego dnia IV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

– Możemy śmiało powiedzieć, że wybrane projekty pokazują kierunek, w jakim będą zmierzać inwestycje komunalne w Polsce – powiedział Rafał Kerger, redaktor naczelny Portalusamorządowego.pl, witając laureatów i gości gali.

Radości z otrzymanej nagrody nie krył wójt gminy Wisznice, Piotr Dragan. Reprezentował inwestycję pięciu lubelskich gmin: Wisznice, Rossosz, Sosnówka, Podedwórze i Jabłoń pod nazwą „Czysta energia w Dolinie Zielawy”. Mające na celu rozwój i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery przedsięwzięcie zostało docenione nie tylko przez ekspertów, ale także przez internautów. W naszym konkursie blisko 10 tys. osób oddało głos na ten projekt.

– Sama nominacja była dla nas wyróżnieniem, bo pięć, nie wstydzę się powiedzieć,  prowincjonalnych gmin znalazło się w tak zacnym gronie. To pokazuje, że nawet w małych miejscowościach realizowane są przedsięwzięcia, które warto pokazywać. Cieszymy się, bo możemy udowodnić, że w Lubelskiem budujemy nie tylko wodociągi, ale robi się też coś więcej – powiedział Piotr Dragan.

W gronie dziesięciu nagrodzonych inwestycji znalazła się również budowa nowych dróg łączących Jaworzno z autostradą i drogą ekspresową oraz przygotowanie i uzbrojenie terenów inwestycyjnych przy nowych drogach, dzięki czemu zwiększyło się bezpieczeństwo ruchu samochodowego i skrócił się czas przejazdu przez miasto.

Odbierający nagrodę prezydent Jaworzna Paweł Silbert podziękował ludziom, którzy pracowali przy opracowaniu projektu. – Potrafili zrobić krok dalej niż widzieli – powiedział prezydent.

 - Ta nagroda to uhonorowanie wszystkich samorządów, gdzie dziś buduje się stadiony i boiska - podkreślił z kolei wiceprezydent Gdańska Maciej Lisicki odbierając statuetkę za stadion PGE Arena w Gdańsku.

Pozostałe nagrodzone projekty to: „Rozbudowa Hali Stulecia we Wrocławiu”, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, „Gospodarka Odpadami na terenie miasta Krakowa – Zbiorcze Punkty Gromadzenia Odpadów”, „Gospodarcza Brama Śląska – I etap”, „Budowa przystani jachtowej w Sopocie”, „Zwiększenie atrakcyjności turystycznej i kulturalnej Opola” oraz  „Poprawa jakości infrastruktury turystycznej w rejonie Pienińskiego Parku Narodowego”.

Więcej na temat nagrodzonych projektów można przeczytać także tu.

Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratulujemy!

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!