PARTNER PORTALU

Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej na terenie Miasta i Gminy Końskie

Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej na terenie Miasta i Gminy Końskie zostało została nominowane w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2014.

1075
26

Realizacja projektu przyczyni się do poprawy stopnia skanalizowania na terenie Miasta i Gminy Końskie.

Przedsięwzięcie podzielone zostało na 25 zadań. Zakres projektu obejmuje budowę ok. 134,3 km sieci kanalizacji sanitarnej, modernizację ok. 5,4 km sieci kanalizacji sanitarnej, budowę ok. 9,1 km sieci kanalizacji deszczowej, przebudowę ok. 3,5 km sieci wodociągowej oraz przebudowę Oczyszczalni Ścieków Kornica.

Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej na terenie Miasta i Gminy Końskie jest największym takim projektem w województwie świętokrzyskim i jednym z największych w kraju. Dzięki inwestycji ponad 90% mieszkańców gminy uzyska dostęp do kanalizacji sanitarnej. Ponadto po realizacji robót budowlanych odtwarzano nawierzchnie dróg co w znaczący sposób podniosło ich standard. 

Całkowita wartość projektu wynosi ponad 163 mln zł , z czego unijne dofinansowanie wyniosło ponad 79 mln zł.

Zakończenie inwestycji planowane jest w połowie roku 2015. Inwestorem jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Końskich. Zdjęcia z realizacji inwestycji dostępne są w dziale multimedia.




Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!