PARTNER PORTALU

Termy Cieplickie – Dolnośląskie Centrum Rekreacji Wodnej

Termy Cieplickie – Dolnośląskie Centrum Rekreacji Wodnej zostały nominowane w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2014.

211
303

Inwestycja polegała na budowie kompleksu basenowo-rekreacyjnego na jednym ze zdegradowanych przez przemysł terenów w bezpośrednim sąsiedztwie parków uzdrowiskowych, który będzie wykorzystywał zasoby wód termalnych.

W skład kompleksu basenów wchodzą: basen rekreacyjny z torami pływackimi; dwa brodziki dla dzieci ze zjeżdżalnią i tryskaczami; 2 baseny termalne z atrakcjami wodnymi takimi jak: hydromasaże, huśtawka i leżanki wodne; basen termalny zewnętrzny; basen rekreacyjny zewnętrzny ze zjeżdżalnią, leżankami i koszami do gry w basketball.

Kompleks basenów uzupełniony jest strefą SPA obejmującą: sauny fińskie, saunę parową i infrared, bicze wodne, jacuzzi, tepidarium, grotę śnieżną, fontannę lodową, strefę relaksu z podgrzewanymi leżankami oraz gabinet do masażu. Ponadto w obiekcie znajduje się sala wielofunkcyjna, dająca możliwość prowadzenia szkoleń i strefa gastronomiczna.

Realizacja przedsięwzięcia umożliwiła nie tylko rewitalizację obszaru ale również przywrócenie go do pełnienia funkcji uzdrowiskowo-rekreacyjnych. Inwestycja kosztowała 65 mln zł, w tym dofinansowanie unijne wyniosło 17,5 mln zł.

Obiekt został oddany do użytku w lutym 2014 r. Inwestorem było miasto Jelenia Góra.Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!