PARTNER PORTALU

Rewitalizacja Wzgórza Zamkowego w Będzinie

Projekt „Zachowanie dziedzictwa kulturowego i osiągnięć kulturalnych Zagłębia" został nominowany w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2014.

450
21
Realizacja projektu ma na celu uczynienie regionu atrakcyjniejszym zarówno dla mieszkańców, jak i turystów oraz inwestorów dzięki przywróceniu funkcji kulturalnej zaniedbanym obiektom położonym w strefie ochrony konserwatorskiej ścisłego centrum miasta.

W ramach zadania wykonano szereg prac mających na celu poprawę ogólnego wyglądu zaniedbanych terenów Wzgórza Zamkowego oraz murów miejskich. Zalicza się do nich renowacja zabytkowych XIV-wiecznych murów miejskich, zabezpieczenie i adaptacja dla celów kulturalnych podziemi będzińskich pod Wzgórzem Zamkowym, a także odtworzenie punktu widokowego przy Al. Kołłątaja wraz z zagospodarowaniem wejść do podziemi. Do tego doszło do rewaloryzacji ukształtowanego na przełomie XIX i XX w. oraz w okresie międzywojennym parku na wzgórzu, położonego w strefie zabytkowego układu urbanistycznego Będzina.

Dodatkowo na terenie wzgórza powstał nowoczesny i bezpieczny plac zabaw, na którego terenie zainstalowane zostały zabawki dla dzieci.

Całkowita wartość projektu to ponad 16,5 mln zł, natomiast wkład Unii Europejskiej wyniósł ponad 14 mln zł. Inwestorem było miasto Będzin. Ralizacja projektu zakończyła się w grudniu 2013 r. Zdjęcia inwestycji wraz prezentacją przysłaną przez inwestora dostępne są w dziale multimedia.Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!