PARTNER PORTALU

Rewitalizacja kąpieliska w OSiR „Skałka” w Świętochłowicach

Rewitalizacja kąpieliska miejskiego w technologii stawu naturalnego na bazie nieużytkowanego basenu na terenie OSiR „Skałka” w Świętochłowicach została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2014.

337
32

Celem inwestycji jest rewitalizacja Miasta Świętochłowice, w szczególności obszaru OSiR „Skałka” - poprzez nadanie nowej funkcji społeczno-gospodarczo-edukacyjno-rekreacyjno-turystycznej zdegradowanemu kompleksowi basenowemu. Inwestycja przyczyni się do zniwelowania problem braku dostępu do kompleksowych publicznych obszarów sportowo-rekreacyjnych.

Projekt zakłada możliwość dostępu dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na terenie kompleksu przewidziano budowę toalety dla niepełnosprawnych i dostosowanie do ich celów wybranych kabin przebieralni. Przewidywany termin zakończenia realizacji i oddania obiektu do użytku to lipiec tego roku.

Łączny koszt inwestycji to blisko 15,7 mln zł - z czego 10,8 mln zł stanowi pożyczka pozyskana z mechanizmu finansowania inwestycji JESSICA.

Inwestorem przedsięwzięcia jest miasto Świętochłowice. Rewitalizacja ma zakończyć się w 2014 r.  Wizualizacje inwestycji wraz z prezentacją przysłaną przez inwestora dostępne są w dziale multimedia.
Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!