PARTNER PORTALU

Budowa mostu w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi

Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2014.

5299
183

Inwestycja miała na celu połączenie prawo i lewobrzeżnej części Torunia, uchronienie miasta przed paraliżem komunikacyjnym i ochronę krajobrazu kulturowego obejmującego Zespół Staromiejski Torunia wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, poprzez umożliwienie przeprowadzenia sprawnego tranczytu w kierunku Gdańska, Olsztyna, Łodzi i Warszawy.

Po oddaniu inwestycji do użytkowania poprawiła się przejezność i bezpieczeństwo ruchu drogowego. Nowoczesny most odciążył także centrum miasta od ruchu wielkomiejskiego i tranzytowego oraz zmniejszył poziom hałasu, wibracji oraz zanieczyszczeń powietrza w rejonach osiedli mieszkaniowych.

Nowy most to także szansa na podniesienie atrakcyjności ekonomicznej Torunia i regionu kujawsko-pomorskiego. Pozwala na stworzenie dogodnych warunków dla inwestorów zewnętrznych oraz lokalnych przedsiębiorców - przekonuje tutejszy magistrat.

Całkowita wartość inwestycji wynosi 699,1 mln zł, w tym 327,01 mln zł stanowią środki unijne.

Inwestycja realizowana była przez Miejski Zarząd Dróg w Toruniu. Budowa zakończyła się w 2013 r. Zdjęcia mostu wraz prezentacją przysłaną przez inwestora dostępne są w dziale multimedia.Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!