PARTNER PORTALU

Budowa Międzygminnego Zakładu Kompleksowego Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Tychach

Budowa Międzygminnego Zakładu Kompleksowego Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Tychach została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2014.

408
210

Będzie to jeden z najnowocześniejszych zakładów w Polsce - dzięki zastosowaniu najnowszych technik i technologii stosowanych obecnie w Europie i na świecie poprzez wprowadzenie specjalistycznej technologii do sortowania odpadów, w tym za pomocą separatorów optoelektronicznych i balistycznych oraz zastosowanie do przeróbki odpadów biodegradowalnych technologii fermentacji beztlenowej z odzyskiem metanu.

Zakład będzie się składał z następujących obiektów:

- Obiekt nr 1 - Część Mechaniczna (w tym m.in. hala i instalacja technologiczna mechanicznego przetwarzania odpadów z linią produkcji komponentów RDF, wiaty magazynowe, Węzeł Przetwarzania Odpadów Budowlanych).

- Obiekt nr 2 - Część Biologiczna (w tym m.in. hale, instalacjea technologiczna fermentacji, instalacja intensywnej stabilizacji tlenowej, hala dojrzewania stabilizatu, Węzeł Kogeneracji).

- Obiekt nr 3 - Obiekty Towarzyszące Niezbędne Dla Funkcjonowania Zakładu (w tym m.in. Budynek Administracyjno-Socjanlny, Punkt Ewidencji Dowożonych Odpadów, sieci i instalacje, zagospodarowanie terenu)

Wartość projektu to ponad 134,5 mln zł, z czego ponad 69 mln pochodzi z funduszy unijnych. Projekt realizowany jest przez Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami  i Energetyki Odnawialnej "Master" w Tychach. Inwestycja jest w trakcie realizacji. Wizualizacje inwestycji dostępne są w dziale multimedia.Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!