PARTNER PORTALU

Budowa Centrum Demonstracyjnego Odnawialnych Źródeł Energii w Bydgoszczy

Budowa Centrum Demonstracyjnego Odnawialnych Źródeł Energii w Bydgoszczy została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2014.

410
83

Centrum powstaje w ramach projektu „Demonstracja efektywności energetycznej i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w budynkach publicznych”.

Zadaniem obiektu jest praktyczne zaprezentowanie stosowanych w budownictwie pasywnym rozwiązań, promowanie efektywności energetycznej w budownictwie i wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Realizacja tych celów wymagała zaprojektowania budynku, w którym zastosowane rozwiązania byłyby widoczne dla odwiedzających, a osiągnięte efekty przedstawione za pomocą pomiarów i wizualizacji. Na lokalizację Centrum wybrano teren Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy, gdzie kształci się młodzież w kierunku technik instalacji i systemów OZE.

Budynek dla Centrum Demonstracyjnego Odnawialnych Źródeł Energii ma być obiektem pokazowym, referencyjnym, przedstawiającym prawidłowe i godne do naśladowania rozwiązania w budownictwie niskoenergetycznym.


Całkowity koszt projektu to ponad 4,5 mln euro , z czego 3,6 mln euro pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Projekt realizowany jest przez Miasto Bydgoszcz, a ukończenie inwestycji planowane jest na kwiecień 2014 r. Wizualizacja inwestycji dostępna jest w dziale multimedia.Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!